Jak się liczy wiek kota?

PytanieKategoria: KotJak się liczy wiek kota?
Julia zapytał 6 miesięcy temu

Mój kot wydaje sie być jeszcze dosyć młody. Zastanawiam się jednak, czy jego wiek da się określić i przełożyć na ludzkie lata. Jak się liczy wiek kota?

Bilety do atrakcji turystycznych
1 odpowiedzi
Best Answer
Magdalena Dzik Personel odpowiedział 6 miesięcy temu

Przełożenie wieku kota na ludzkie lata na pewno nie jest precyzyjnym wskaźnikiem, chociaż niejednokrotnie dokonywano takich prób. Przykładową tabelkę, w której opracowano odpowiednik ludzkich lat dla wieku kota znajdziesz tutaj:https://zwierzaki.pl/wiek-kota
Co do ustalania wieku kota to najłatwiej dokonać tego w momencie, kiedy mamy do czynienia z kociakiem. Rozwój malucha można określić nawet z dokładnością co do tygodnia – pomaga w tym stan zębów i pazurków.
Nieco trudniej jest w przypadku dorosłych kotów, których stan fizyczny jest zależy od tego w jakich warunkach żyły. Jeżeli twój kota ma zęby w dobrym stanie – są białe i kompletne – zapewne nie skończył jeszcze pięciu lat. Koty stopniowo zaczynają tracić masę mięśniową po ósmym roku życia, to także jest jednak zależne od wielu czynników – od genetyki po dietę.
Odpowiedź na pytanie jak liczy się wiek kota nie jest łatwa. Jeżeli masz wątpliwości co do wieku swojego pupila, porozmawiaj z lekarzem weterynarii. On będzie najbardziej kompetentny do ustalenie orientacyjnego wieku zwierzaka.

Bilety do atrakcji turystycznych