Ile powinien jeść pies?

Zadaj pytanieKategoria: PiesIle powinien jeść pies?
Eliza zapytał 1 rok temu

Ile powinien jeść pies, aby nie być za chudy, a jednocześnie nie przytył?

1 odpowiedzi
Best Answer
Magdalena Dzik Personel odpowiedział 1 rok temu

To ile powinien jeść pies jest kwestią dosyć indywidualną. Wiele zależy bowiem od stanu zdrowia i trybu życia Twojego zwierzaka. Psy biorące udział w zawodach sportowych i żyjące bardzo aktywnie jedzą więcej niż kanapowce, nawet przy podobnej budowie ciała.
Jeżeli podajesz swojemu psu karmę komercyjną najlepszym rozwiązaniem będzie kierowanie się wskazaniami producenta. Zwykle na opakowaniu karmy jest dokładnie wyszczególnione ile powinien jeść pies o konkretnej wielkości. Postępuj zgodnie ze wskazaniami i obserwuj zwierzę. Jeżeli pies nie tyje i nie jest za chudy, oznacza to, że podawana wielkość porcji jest dla niego odpowiednia. W przeciwnym razie można nieco zmodyfikować porcje w jedną lub drugą stronę.
Jeżeli sam przygotowujesz psu jedzenie najlepiej kieruj się zasadą: 1:3 porcji to mięso, 1:3 wypełniacz (na przykład ryż) i 1:3 to warzywa. Na każdy kilogram masy ciała psa zwykło się zalecać 10 gramów mięsa. Dziesięciokilogramowy pies powinien więc zjadać codziennie 100 gramów mięsa i tym samym 300 gramów całej porcji.