Ile kosztuje utrzymanie psa?

Zadaj pytanieKategoria: PiesIle kosztuje utrzymanie psa?
Ola zapytał 11 miesięcy temu

Ile kosztuje utrzymanie psa? Chciałabym mieć pewność, że poradzę sobie finansowo z taką odpowiedzialnością.

1 odpowiedzi
Ewa Malinowska Personel odpowiedział 11 miesięcy temu

To ile kosztuje utrzymanie psa, zależne jest przede wszystkim od jego wielkości! Psy potrzebują zbilansowanej diety, dlatego warto postawić na dobrej jakości karmy. Jednak to, ile za nią zapłacisz w skali roku, czy miesiąca zależne jest od tego, ile pies powinien jeść. Małe psy to wydatek rzędu 40 – 80 złotych. W przypadku ras olbrzymich sama karma może natomiast wynieść od 300 do 400 złotych. 
Oczywiście utrzymanie psa to nie tylko jedzenie, ale także opieka weterynaryjna. Zakładając, że pies jest zdrowy, w koszta musisz wliczyć szczepienia ochronne i obowiązkowe, wykonywane raz w roku. Dodatkowo odrobaczanie i badania profilaktyczne, które warto wykonywać raz w roku. W skali roku nie są to być może duże koszta, jednak pamiętaj, że jeżeli pies zachoruje, rachunki za leczenie mogą wynieść nawet kilka tysięcy złotych. 
Aby życie z psem było ciekawe i przyjemne dla obu stron w koszta utrzymania warto wliczyć także zdrowe przysmaki i zabawki. W wielu przypadkach konieczne mogą okazać się usługi behawiorysty, czy szkoleniowca, które wynoszą jednorazowo ok. 200 – 300 zł.