Zapamiętaj!

  • Pies z reklamy Pedigree to ikona kampanii „Psy górą”.
  • Jest to Cairn terrier, niewielki, odważny pies ze Szkocji o szorstkiej sierści i zadziornym charakterze.
  • Dzięki energicznemu zachowaniu tego psiaka kampania marki okazała się sukcesem.

Kim jest pies z reklamy Pedigree?

Pies z reklamy Pedigree, który pojawił się w kampanii „Psy górą”, stał się ikoną wśród reklamowych zwierząt. Jego urok i charakterystyczne zachowanie przyciągają uwagę wielu osób. Ale skąd się wziął? Otóż ten konkretny pies został wybrany spośród wielu kandydatów na psie gwiazdy. Eksperci od castingu poszukiwali zwierzęcia, które ma naturalny talent do pracy przed kamerą oraz będzie w stanie przyciągnąć sympatię widzów.

Reklamy Pedigree od lat koncentrują się na promowaniu zdrowia i szczęścia psów. Wybór tego konkretnego psa do głównej roli był więc nieprzypadkowy. Jego zdrowy wygląd, błyszcząca sierść i żywiołowość idealnie wpisują się w filozofię marki. Zwierzakiem, który podbił serca widzów, jest pies rasy Cairn terrier. Warto zaznaczyć, że przez lata w kampaniach Pedigree wzięły udział dziesiątki zwierząt!

Cairn terrier – pies z reklamy Pedigree

Cairn terrier to niewielki, ale niezwykle odważny pies pochodzący ze Szkocji, gdzie był wykorzystywany do polowania na szkodniki. Charakteryzuje się szorstką sierścią, która może przyjmować różne odcienie: od piaskowego przez szaro-brązowy aż po prawie czarny. Wzrost Cairn terrierów zwykle nie przekracza 33 cm, a ich waga waha się w granicach 6-7,5 kg. To psy bardzo energiczne, ciekawskie i pełne życia. Mimo niewielkich rozmiarów są niezwykle odważne i zdecydowane, co sprawia, że świetnie sprawdzają się w roli psa stróżującego.

Charakterystyczna dla rasy jest także duża głowa z wyraźnymi, ciemnymi oczami oraz krótki ogon. Cairn terrier jest przyjacielski w stosunku do ludzi, choć może być nieco nieufny wobec obcych. Ze względu na swoją inteligencję i chęć do nauki, jest często wybierany jako pies rodzinny, a także bierze udział w różnych konkursach i zawodach psich. Właśnie ta cecha sprawiła, że można go zobaczyć w reklamie.

Jakie są kulisy pracy psa w branży reklamowej?

Praca psa w reklamie nie jest tak prosta, jak mogłoby się wydawać. Wymaga ona dużej dyscypliny, cierpliwości oraz profesjonalnego podejścia ze strony opiekunów i trenerów. Pies z reklamy Pedigree spędzał wiele godzin na planie, ucząc się nowych trików i zachowań.

Wiele osób pamięta energicznego psiaka, który w spocie reklamowym chce zerwać billboard, na którym widać karmę. W ten sposób chciał dobrać się do przysmaków ze zdjęcia. Okazało się, że zabieg speców od reklamy okazał się strzałem w dziesiątkę. Dzięki energicznemu psiakowi zwiększyły się przychody, a psy rasy Cairn terrier stały się popularne na całym świecie.

Pies z reklamy Pedigree to nie tylko symbol znanej kampanii, ale przede wszystkim prawdziwe, żyjące zwierzę z własną historią. Marka znana jest z tego, że angażuje się w akcje wspierające dobrostan czworonogów. W swoich ostatnich kampaniach zachęca między innymi do odpowiedzialnej adopcji.

Archiwum: wrzesień 2023
Photo of author

Ewa Malinowska

Weterynarz z wykształcenia i pasji. Aktualnie uczęszcza na kurs i zdobywa kwalifikacje z zakresu behawiorystyki zwierzęcej. Prywatnie „mama” dwóch psów i kota. W wolnych chwilach spaceruje z pupilami i odkrywa nowe, zielone zakątki swojego ukochanego miasta – Wrocławia.