Strusie to bez wątpienia wyjątkowe ptaki – są nie tylko ogromne, ale również znacznie różnią się od rodzimych przedstawicieli tej rodziny zwierząt. Choć na terenie Polski żyją tylko i wyłącznie w warunkach hodowlanych, cieszą się coraz większą popularnością. Ich farmy można spotkać w każdym zakątku kraju. Ile kosztuje strusie jajo? Czy można z niego wyhodować dorosłego ptaka? Sprawdź!

Ile kosztuje strusie jajo?

Co wpływa na to, ile kosztuje jajo strusia? Choć może się to wydawać dziwne, jego cena zależna jest… od wielkości! Im większe – tym droższe. Za jedno jajko trzeba zapłacić od 40 zł do nawet 200 zł. Nie bez znaczenia pozostaje także jego przeznaczenie. To, ile kosztuje strusie jajo do hodowli, potrafi naprawdę zaskoczyć nieprzygotowane osoby.

Cena zależna jest także od farmy, z której chcesz je pozyskać. Im bardziej renomowana, tym więcej musisz za jajko zapłacić. Tutaj jednak liczy się nie tylko to, ile kosztuje jajko strusie. Hodowca musi jeszcze chcieć ci je sprzedać! Jeśli marzysz o strusiu na własnej farmie, koniecznie skontaktuj się najpierw z właścicielem hodowli.

Kontakt to najłatwiejsza droga do uzyskania wszystkich informacji. Nie tylko dowiesz się, ile kosztuje strusie jajo, ale dostaniesz odpowiedzi na nurtujące cię pytania. To na pewno będzie niezwykle pomocne podczas hodowli. Być może znacznie lepszym rozwiązaniem będzie zakup piskląt?

Ile kosztuje jajko strusia… i czy warto je kupować?

Musisz pamiętać, że tylko to, ile kosztuje jajko strusia, nie wpływa na szansę wyklucia się pisklęcia. Ważne są także warunki otoczenia, szczególnie temperatura. Bardzo trudno będzie ci to osiągnąć w domowych warunkach. Nawet jeśli eksperyment się powiedzie, pisklaka trzeba wykarmić. Nikt nie zrobi tego lepiej niż przedstawiciele tego samego gatunku. Wiesz już, ile kosztuje strusie jajo. Jeśli chcesz zacząć od niego hodowlę, bo jest tańsze niż pisklę, dokładnie to przemyśl. Wykonaj kosztorys, bo może się okazać, że lampa, zasilanie i odpowiednie wyżywienie wyklutego pisklęcia będą kosztować znacznie więcej niż samo jajo!

Archiwum: listopad 2021
Photo of author

Mariusz Michalski

Miłośnik zwierząt. Właściciel kota brytyjskiego długowłosego o imieniu Dyzio. Tak właściwie, to ja u niego mieszkam, a nie on u mnie. Ale wiecie już jak to jest z kotami... :)