Zastanawiasz się, czy twój pies może jeść poroże jelenia? Dla psa gryzienie rozmaitych przedmiotów jest odstresowujące, obniża poziom kortyzolu i sprawia, że zwierzę czuje się lepiej. Sprawdź, jak pozyskuje się poroże i jakim psom je podawać!
Poroże jelenia dla psa – czy to etyczne?
Jeśli zastanawiasz się, czy poroże jelenia dla psa jest pozyskiwane etycznie, to odpowiedź brzmi – tak. Wszystkie cenione, sprawdzone firmy pozyskują je z tzw. zrzutów. Jest to poroże, które jelenie naturalne zrzucają wiosną, aby zrobić miejsce na wyrośnięcie nowego. Z tego powodu poroże jelenia dla psa jest etycznym gryzakiem, który nie kosztuje życia innych zwierząt.
Gryzak z poroża jelenia – dla jakiego psa?
Warto wiedzieć, że gryzak z poroża jelenia nie nadaje się, wbrew reklamom, dla każdego psa. Przede wszystkim poroże jelenia dla psa jest bardzo twarde, a przez to trwałe. To, co jest zaletą, może być też wadą. Nie należy podawać poroża jelenia dla psa zwierzętom starszym, ze słabym zębami, a także szczeniętom. Nadaje się jednak dla wszystkich dorosłych, zdrowych psów.
Poroże jelenia dla psa – jak przygotować?
Byłeś na spacerze i znalazłeś poroże jelenia dla psa? Jak przygotować taki smakołyk, aby był całkowicie bezpieczny dla twojego pupila? Przede wszystkim nie podawaj go w formie surowej, bo narażasz zwierzę na zarażenie rozmaitymi pasożytami. Pamiętaj też, że dla psa najlepiej nadaje się poroże jelenia lub łosia. Jak je przygotować?
Pokrój poroże na kawałki, które będą odpowiednie dla twojego czworonoga. W dużym garnku zagotuj sporo wrzątku, a w misce przygotuj lód lub bardzo zimną wodę. Przepłukane, oczyszczone z zanieczyszczeń kawałki poroża wrzucaj do wrzątku na minutę, a następnie przekładaj bezpośrednio do miski.
Poroże jelenia dla psa może być świetnym gryzakiem, jeśli jest odpowiednio przygotowane i dobrane dla czworonoga. Nie sprawdzi się w każdym przypadku. Jeśli jednak twój pies szybko niszczy zabawki albo zjada przysmaki, poroże będzie świetnym wyborem!