Wśród smakołyków chętnie jedzonych w formie przekąski znajdują się migdały. Pies może próbować ci je podebrać z czystej ciekawości. Czy można mu na to pozwolić? Sprawdź, czy pies może jeść migdały i jak wpływają na jego zdrowie. Odpowiedzi być może się domyślasz, ale nie pozostawiamy wątpliwości!
Czy pies może jeść migdały?
Warto zacząć od tego, że migdały dla psa – podobnie jak dla człowieka – niosą wiele korzystnych substancji. Mowa tutaj między innymi o:
- wapniu;
- żelazie;
- magnezie;
- witaminach E i z grupy B;
- kwasie foliowym;
- błonniku pokarmowym;
- kwasach tłuszczowych nienasyconych, głównie omega-6.
Co może jeść pies? Migdały słodkie a gorzkie
Takie bogactwo sprawia, że na pytanie, czy pies może jeść migdały, da się odpowiedzieć tylko twierdząco. Pamiętaj jednak, aby nie podawać psu gorzkich migdałów, a jedynie słodkie. Te pierwsze są bowiem trujące. Co więcej, migdały są ciężkostrawne, dlatego podawaj je tylko sporadycznie i w niedużej ilości.
Jak podać migdały psu?
W jakiej postaci migdały będą najlepsze dla zwierzaka? Obierz orzech z brązowej skórki i zaproponuj psu w formie przekąski. Możesz również zrobić pastę z migdałów bez szkodliwych dodatków. Sprawdzi się równie dobrze jak ta tradycyjna, orzechowa. Możesz wykorzystać ją na przykład na matach do wylizywania.
Wiesz już, czy pies może jeść migdały. Produkt ten nie powinien jednak pojawiać się w psiej diecie zbyt często, bo bywa ciężkostrawny. Weź też pod uwagę, że niektóre psy mogą być na niego uczulone, a pod żadnym pozorem nie proponuj im tych gorzkich.