Jak opiekować się kotem?

PytanieKategoria: KotJak opiekować się kotem?
Patrycja zapytał 6 miesięcy temu

Chciałam zapytać o kilka wskazówek jak opiekować się kotem. Jestem początkującą opiekunką i zastanawiam się, o czym przede wszystkim powinnam pamiętać.

Bilety do atrakcji turystycznych
1 odpowiedzi
Best Answer
Magdalena Dzik Personel odpowiedział 6 miesięcy temu

Pierwsze dni z kotem w domu bywają trudne, jednak z czasem wszystko staje się nieco łatwiejsze. Na początek powinnaś pamiętać o tym, że koty domowe są w pełni bezpieczne w domu. Wypuszczanie ich samopas nie jest dobrym rozwiązaniem i wpływa negatywnie zarówno na bezpieczeństwo kota, jak i na środowisko naturalne.
Kot jako mięsożerca potrzebuje pełnomięsnej mokrej karmy. Najlepiej podawać kilka niewielkich posiłków dziennie w ilościach zgodnych z zaleceniami producenta. Kotu do pierwszego roku życia można podawać jedzenie „na życzenie”. Jego organizm szybko się rozwija i potrzebuje więcej kalorii.
Zaopatrz się w dużą ilość różnych zabawek, ponieważ to właśnie zabawa jest ekwiwalentem polowania. Bieganie za piłkami, czy wędką pomaga spełnić naturalne kocie potrzeby. W domu powinien znaleźć się przynajmniej jeden pionowy drapak – na tyle wysoki, aby kot mógł się na nim rozciągnąć. Warto zaopatrzyć się także w poziomy drapak, najlepiej wykonany z dobrej jakości tektury i odpowiednio wyprofilowany.
Na koniec warto wspomnieć o tym, że koty, pomimo wielu stereotypów na ich temat, są zwierzętami, które potrzebują towarzystwa. Spędzaj czas ze zwierzakiem a z czasem nauczysz się odczytywać wysyłane przez niego sygnały. W tym jak opiekować się kotem ważne są także regularne wizyty u weterynarza.
Więcej informacji na temat prawidłowej opieki nad domowymi mruczkami znajdziesz tutaj: https://zwierzaki.pl/koty-domowe.

Bilety do atrakcji turystycznych