Ile kosztuje uśpienie kota?

Zadaj pytanieKategoria: KotIle kosztuje uśpienie kota?
Kamila zapytał 4 miesiące temu

Ile kosztuje uśpienie kota? Moja kicia jest już bardzo leciwa i choruje. Mam wrażenie, że niedługo przyjdzie ten czas. Może to pytanie nie na miejscu, jednak trochę się boję, ile może kosztować eutanazja.

1 odpowiedzi
Ewa Malinowska Personel odpowiedział 4 miesiące temu

Stanięcie przed takim wyborem wymaga od Ciebie dużo siły i odwagi. Nie ma jednak nic złego w tym, że chcesz wiedzieć, ile może kosztować eutanazja. W natłoku emocji czasami zapominamy o przyziemnych sprawach, a prawda jest taka, że eutanazja jest zabiegiem weterynaryjnym, który tak jak wszystkie inne wymaga użycia leków i materiałów, które mają swoją cenę. 
To ile kosztuje uśpienie kota, zależy przede wszystkim od lokalizacji gabinetu weterynaryjnego. Zazwyczaj trzeba liczyć się z kwotą od 50 do 80 złotych, chociaż w dużych miastach może ona być nawet nieco wyższa. W wielu przypadkach trzeba doliczyć do tego koszta utylizacji zwłok lub ich indywidualnej kremacji, co kosztuje od 100 do nawet 400 złotych. 
Co istotne – to mit, że każdy weterynarz może dokonać eutanazji. Do tego zabiegu warto wybierać doświadczonych lekarzy, którzy przeprowadzą go w taki sposób, aby zwierzę nie było świadome tego, że umiera, nie walczyło i nie cierpiało.