Ile kosztuje sterylizacja kota?

Zadaj pytanieKategoria: KotIle kosztuje sterylizacja kota?
Jola zapytał 1 rok temu

Zastanawiam się nad kastracją mojego kotka, jednak trochę przerażają mnie ceny zabiegów. Ile kosztuje sterylizacja kota?

1 odpowiedzi
Best Answer
Magdalena Dzik Personel odpowiedział 1 rok temu

Cena kastracji kota jest uzależniona od wielu czynników. Przede wszystkim od konkretnej lecznicy, wielkości miejscowości, czy doświadczenia lekarza. W przypadku kocurów cena jest zazwyczaj niższa niż w przypadku kotek, ponieważ sam zabieg jest o wiele mniej inwazyjny. Można założyć, że średnia kwota, jaką trzeba będzie zainwestować to od 150 do 350 złotych. Należy doliczyć do tego jeszcze cenę badań i wizyt kontrolnych.
Oczywiście dla wielu osób taka cena może być bardzo dużym obciążeniem. Ten zabieg jest jednak bardzo ważny, dlatego jeżeli przeraża Cię to ile kosztuje sterylizacja kota zastanów się nad jednym z programów zapobiegania bezdomności zwierząt. Na zabieg można uzyskać dotację, a wiele gmin zapewnia nawet darmowe kastracje. W marcu co roku wiele leczyć bierze udział w Akcji Sterylizacja, kiedy to zabiegi wykonywane są w bardzo atrakcyjnych cenach.
Dodatkowe informacje na temat tego co trzeba wiedzieć o kastracji kota znajdziesz tutaj: https://zwierzaki.pl/kastracja-kota. A tutaj przeczytasz o sterylizacji kotki, ponieważ są to dwa różne zabiegi: https://zwierzaki.pl/sterylizacja-kotki.