Czego nie lubią koty?

PytanieKategoria: KotCzego nie lubią koty?
Ewelina zapytał 6 miesięcy temu

Czego nie lubią koty? Niedawno przygarnęliśmy jednego ze schroniska i chciałbym uniknąć sprawiania mu przykrości, czy dyskomfortu.

1 odpowiedzi
Best Answer
Magdalena Dzik Personel odpowiedział 6 miesięcy temu

Bardzo dobrze, że starasz się dbać o komfort swojego zwierzaka! Koty w istocie nie lubią wielu rzeczy, które z pozoru nam wydają się banalne. Podobnie jak psy nie przepadają za wpatrywaniem się w oczy. Dla kota oznaką wzajemnego szacunku jest unikanie swojego spojrzenia lub bardzo powolne mruganie do siebie.
Bardzo ważne jest także to, aby często i na bieżąco sprzątać kuwety. Brak higieny w tym obszarze jest zdecydowanie tym, czego nie lubią koty. Z kuwety, która nie jest świeża i czysta zwierzak może w ogóle nie chcieć z niej korzystać.
Dodatkowo warto wspomnieć o tym, że koty są zwierzętami, które lubią spokój i powtarzalność rytuałów. Źle znoszą wszelkie zmiany i odstępstwa od rytmu dnia, dlatego odradza się częste podróże z nimi. Jeżeli planujesz wyjazdy, lepszym rozwiązaniem jest poproszenie kogoś o dokarmianie kotów na miejscu niż zabieranie ich ze sobą.