Zastanawiasz się, jak namówić rodziców na kota? To proste. Przekonaj ich, że to przemiłe zwierzę nie jest kłopotliwe, za to wprost stworzone do głaskania i zabawy. W dodatku nie wymaga wyprowadzania na spacer, tak jak pies, i nie przeszkadza sąsiadom swoim szczekaniem. Jakie jeszcze korzyści może mieć przygarnięcie kotka? Przeczytaj.
Kot w domu to same zalety
Głaskanie miękkiego kociego futerka poprawia nastrój i działa antydepresyjnie. Wycisza i koi nerwy nawet po trudnym, pełnym emocji dniu. Kot swoim przymilaniem się i mruczeniem okazuje przywiązanie swoim właścicielom. Młode kotki swoją zabawą rozśmieszają zarówno dzieci, jak i dorosłych. Opieka nad czworonogiem uczy dzieci wrażliwości, ale też wpaja poczucie obowiązku i dyscypliny. Poza tym utrzymanie kota jest znacznie tańsze i mniej kłopotliwe, niż psa. Nie mniej jednak trzeba nauczyć go czystości i kupić mu kilka niezbędnych rzeczy.
Chcesz mieć kota? Poznaj kocie potrzeby
Kup w sklepie zoologicznym kuwetę, zapas żwirku i karmę dla kota. Przyda się też kilka zabawek, zwłaszcza dla młodych kociaków, i drapak. Ten ostatni posłuży kotu do ścierania pazurków i zapobiegnie niszczeniu mebli i dywanów przez futrzaka. Na zakupy możesz przeznaczyć część kieszonkowego. W ten sposób pokażesz rodzicom, że naprawdę zależy ci na adopcji kotka. Opieka polega też na wizytach u weterynarza. Zwierzę trzeba zbadać i odrobaczyć – to szczególnie ważne zwłaszcza w przypadku kotów wychodzących.
Twoi rodzice nadal nie chcą żadnych zwierząt w domu? Zgłoś się do pomocy w schronisku jako wolontariusz. Pomożesz zwierzakom i zaspokoisz swoje potrzeby opiekuńcze.