Co na kleszcze dla psa?

Zadaj pytanieKategoria: PiesCo na kleszcze dla psa?
Gabi zapytał 1 rok temu

Co na kleszcze dla psa wybrać, żeby faktycznie zadziałało? Mam wrażenie, że tych robaków jest mnóstwo niezależnie od pory roku.

1 odpowiedzi
Best Answer
Magdalena Dzik Personel odpowiedział 1 rok temu

Masz rację. Kleszcze są najbardziej aktywne w okresie od marca do października, jednak ostatnie lata wyraźnie dają nam do zrozumienia, że zwierzęta (a także siebie) trzeba chronić przed nimi przez cały rok.
A co na kleszcze dla psa zadziała najskuteczniej? W środowisku psiarzy coraz częściej mówi się o magicznym działaniu czystka. Preparaty z tą rośliną często dodaje się jako suplement do BARF–a albo po prostu do jedzenia psa. Czystek ma wiele dobroczynnych właściwości, ale kleszczy nie odstrasza. A w każdym razie nie ma na to wiarygodnych naukowych dowodów, dlatego, chociaż jest to sposób ekologiczny, nie może być jedynym zabezpieczeniem.
Oprócz tradycyjnych obroży przeciwpchelnych, które chronią także przed kleszczami, warto rozważyć preparaty typu spot–on. Zakrapla się je w miejscu, w którym pies nie jest w stanie ich zlizać. Preparat przenika przez skórę i rozchodzi się w naczyniach krwionośnych a zawarte w nim substancje aktywne paraliżują paraliżują układ nerwowy kleszczy. Psa trzeba zakraplać mniej więcej raz w miesiącu.
Więcej na temat kleszczy u psa dowiesz się z tego artykułu: https://zwierzaki.pl/kleszcz-u-psa.