Fascynuje cię kultura dalekiej, egzotycznej Japonii? Zachwycasz się tamtejszą historią, sztuką i wyjątkowym językiem? Nic dziwnego, bo to naprawdę piękny, intrygujący kraj, który ma bardzo wiele do zaoferowania. Jak się okazuje, miłośnicy kotów niejednokrotnie sięgają do japońskiego słownika po to, aby znaleźć w nim… niebanalne imię dla swojego mruczka! Jest to naprawdę bardzo dobry pomysł – i to co najmniej z kilku względów, o czym szerzej poniżej. Dowiedz się, jakie japońskie imiona dla kota mogą pasować do twojego podopiecznego.

Japońskie imiona dla kota z charakterem

Japońskie imiona dla kota z charakterem

Twój mruczek jest wyjątkowo charakterny, niezależny i odważny? Z powodzeniem znajdziesz co najmniej kilka określeń w języku japońskim, które świetnie oddadzą jego usposobienie i nadadzą się na imiona dla kota. Należą do nich m.in.:

  • Senshi – w języku japońskim oznacza wojownika;
  • Eremento – jeśli twój kot jest wszędzie i nie jesteś w stanie nad nim zapanować, Eremento z pewnością będzie świetnym wyborem na imię dla niego, bo oznacza żywioł;
  • Kokishin – słowo to można przetłumaczyć jako ciekawość, a jak wiadomo, koty z natury są wyjątkowo ciekawskimi stworzeniami, które nie potrafią nie zareagować, gdy tylko coś zaszeleści lub zaskrzypi.

Jeśli śmiało możesz nazwać swojego podopiecznego którymś z tych słów, zdecydowanie rozważ, czy nie wykorzystać takiego japońskiego imienia dla kota!

Japońskie imiona dla kota spokojnego i uczuciowego

Japońskie imiona dla kota spokojnego i uczuciowego

Nie jest prawdą, że wszystkie koty są niezależne do granic możliwości, chadzają własnymi ścieżkami i traktują swoich opiekunów „z góry”. Wiele mruczków to prawdziwe wcielenia spokoju i łagodności. Jeżeli twój pupil również należy do kotów spokojniejszych, niezwykle przyjaznych i uczuciowych, zastanów się nad nazwaniem go w następujący sposób:

  • Heiwa – słowo to w języku japońskim oznacza wspomniany już spokój i świetnie będzie pasować do kociaka o łagodnym usposobieniu;
  • Keido – czyli łagodny, na pewno niejeden kot mógłby nosić takie miano;
  • Ami – jest to japońskie określenie przyjaciela.

To ciekawe, niecodzienne japońskie imiona dla kota, które świetnie się sprawdzą – szczególnie wtedy, gdy ich znaczenie odzwierciedla rzeczywistość.

Japońskie imiona dla kota – zabawne i przewrotne

Znaczenie słowa, jakim nazywasz swojego pupila, zapewne będziesz rozumieć tylko ty. Możesz więc pokusić się o odrobinę fantazji i dobrej zabawy w czasie wybierania z japońskich imion dla kota:

  • Neko – to po japońsku… kot! Kot w końcu jest kotem, zatem dlaczego go tak nie nazwać;
  • Inu – to z kolei po japońsku… pies! Niektóre psy mają koci charakter, ale bywają i koty o bardzo „psiej” naturze. Jeśli twój podopieczny jest jednym z nich, przemyśl tę propozycję;
  • Tora – czyli tygrys. Koty to małe, słodkie tygryski, do wielu z nich imię to będzie świetnie pasować;
  • Hakai – jeśli twój kot jest wyjątkowo niesforny i niszczy wszystko, co stanie na jego drodze, właśnie znaleźliśmy dla niego imię najlepsze z możliwych, bo hakai oznacza zniszczenie;
  • Mizu – i znowu nieco przewrotnie, bo mizu to po japońsku woda, a jak wiadomo, mruczki raczej nie są jej zwolennikami. Chyba że twój jest wyjątkiem, wówczas imię tak samo doskonale będzie pasować, choć nie będzie już przewrotne.

Od Redakcji

Zanim nazwiesz kota, zawsze sprawdź, co dane imię oznacza w innym języku. Czasami dane słowo, choć brzmi przyjemnie, może być zwyczajnie obraźliwe! Szkoda byłoby w taki sposób wołać na ukochanego mruczka.

Poświęć chwilę na to, aby możliwie najlepiej dopasować imię do swojego pupila. Jeśli poszukasz, na pewno natrafisz na to jedyne, wręcz stworzone właśnie dla niego. 

Wybór idealnego imienia dla kotka nie jest łatwy. Pamiętaj o tym, aby nazwa nie była w żaden sposób obraźliwa, nawet jeśli sądzisz, że tylko ty będziesz wiedzieć, co oznacza. Zadbaj o to, aby obdarzyć swoje zwierzę imieniem o pozytywnym wydźwięku. Imię powinno być krótkie, dźwięczne i brzmieć przyjemnie dla ucha.

Archiwum: styczeń 2023
Photo of author

Adam Nawrocki

Od dziecka uwielbia las i zwierzęta. Kojarzą mu się ze spacerami z dziadkiem, który był leśniczym. Teraz wybiera się tam najczęściej z aparatem oraz swoim czworonożnym przyjacielem na „bezkrwawe polowanie”. Pracuje jako fotograf.