Ile kosztuje odrobaczenie psa?

Zadaj pytanieKategoria: PiesIle kosztuje odrobaczenie psa?
Teresa zapytał 4 miesiące temu

Ile kosztuje odrobaczenie psa? Mam pod opieką cały miot szczeniaków, ale to moje pierwsze psy i nie wiem, na jakie koszta mam się nastawić?

1 odpowiedzi
Ewa Malinowska Personel odpowiedział 4 miesiące temu

Koszta usług weterynaryjnych co do zasady są dosyć wysokie. Pocieszające jest jednak to, że odrobaczanie jest jedną z najtańszych, a przy tym najbardziej powszechnie wykonywanych i bezpiecznych. 
Ciężko jednak precyzyjnie odpowiedzieć na pytanie ile kosztuje odrobaczenie psa, ponieważ konkretna kwota zależy od wielu różnych czynników. Mowa tu przede wszystkim o wielkości miasta, w którym znajduje się gabinet weterynaryjny. W dużych ośrodkach miejskich ceny są zazwyczaj wyższe niż w małych miejscowościach, co wynika przede wszystkim z wysokości czynszów i innych rachunków. 
Można jednak z dużym prawdopodobieństwem założyć, że odrobaczenie jednego szczeniaka to koszt od 20 do 40 złotych. Przed wycieczką do weterynarza możesz zadzwonić na recepcję i zapytać ile dokładnie wyniesie usługa. Koniecznie jednak upewnij się, że podana kwota obejmuje zabieg podania tabletki razem z kosztami wizyty. Czasami te ostatnie są dodatkowo płatne.