W jaki sposób zabezpieczyć to, na czym najbardziej Ci zależy? Polisa ubezpieczeniowa jako czynnik zwiększający poczucie bezpieczeństwa

Choroby, nagła utrata pracy, pogorszenie się stanu zdrowia zwierzęcia to problemy, z którymi trzeba się mierzyć na różnych etapach życia. Nie ma skutecznej recepty na to, by im zapobiec. Istnieje jednak sposób, by ograniczyć ich skutki poprzez możliwość sięgnięcia po finansową rekompensatę tego rodzaju zdarzeń.

Wykupienie odpowiedniej polisy ubezpieczeniowej wpływa na zwiększenie poczucia bezpieczeństwa. Mając ubezpieczenie, masz również świadomość, że jeśli coś złego się wydarzy, będziesz mógł sięgnąć po środki od TU (towarzystwa ubezpieczeniowego), aby sfinansować np. leczenie zwierzęcia.

3 polisy, w które warto zainwestować w 2023 roku

Jakie ubezpieczenia wybrać, aby faktycznie Ci się opłacały? Na rynku jest dostępnych wiele różnych polis, których zakres znacznie się od siebie różni. Popularnymi wyborami, które faktycznie zwiększają poczucie bezpieczeństwa, są:

 • ubezpieczenie na życie,
 • ubezpieczenie domu,
 • ubezpieczenie zwierząt.

Jaką ochronę zapewnia każda z opcji? Kiedy się przydaje i kto powinien z niej skorzystać?

1. Ubezpieczenia na życie

Ubezpieczenie na życie zapewnia rekompensatę finansową na wypadek śmierci. Wiele TU oferuje możliwość poszerzenia zakresu ochrony o dodatkowe opcje. Wówczas warunki ubezpieczenia możesz dopasować do własnych preferencji, w tym ryzyka związanego ze sprawowanym zawodem (są dostępne ubezpieczenia stworzone z myślą np. o kierowcach zawodowych).

Polisa sprawdzi się u wszystkich, którzy chcą zabezpieczyć finansowo swoich bliskich na wypadek własnej śmierci. Jesteś osobą, która sprawuje pieczę nad domowym budżetem i jest głównym żywicielem rodziny? Chcesz zapewnić bliskim wsparcie finansowe na wypadek śmierci? To opcja dla Ciebie.

Na stronie https://rankomat.pl/ znajdziesz szeroki wybór polis na życie. Oferty pochodzą od sprawdzonych towarzystw ubezpieczeniowych. Dzięki temu masz pewność, że proponowane opcje będą miały przejrzysty charakter, a Ty, w dogodnych dla siebie warunkach, będziesz mógł zdecydować się na wybór jednej z nich.

O co warto poszerzyć ubezpieczenie na życie?

Ubezpieczenie na życie można rozszerzyć o dodatkową ochronę m.in. w związku z:

 • koniecznością hospitalizacji,
 • poważnym schorzeniem,
 • chorobą nowotworową,
 • uszkodzeniem ciała,
 • zgonem członka rodziny.

Wyróżnia się polisy na życie o charakterze terminowym i bezterminowym, a także indywidualne oraz grupowe. Wybór konkretnej opcji dopasuj do swojego stylu życia, wieku, a także do własnej sytuacji rodzinnej.

2. Ubezpieczenie domu/mieszkania

Pożar, zalanie, huragan, grad, upadek drzewa, eksplozja i implozja — to tylko niektóre szkody, przed których konsekwencjami zapewnia ochronę ubezpieczenie domu i mieszkania. To rodzaj polisy, po którą powinni sięgnąć wszyscy, którym zależy na ochronie własnego mienia. Jeśli dojdzie do szkód objętych ochroną, ubezpieczyciel wypłaci Ci odszkodowanie. Dzięki temu naprawisz zniszczenia i odzyskasz bezpieczne lokum dla siebie i swoich bliskich.

Na co zwrócić uwagę, wybierając ubezpieczenie domu?

Wybierając ubezpieczenie domu, zwróć uwagę m.in. na:

 • zakres ochrony — przeanalizuj podstawowy zakres ochrony oraz możliwość rozszerzenia polisy (np. o ochronę przed kradzieżą);
 • sumę ubezpieczenia — to maksymalna kwota, jaką wypłaci Ci ubezpieczyciel na wypadek wystąpienia szkód;
 • wyłączenia odpowiedzialności — będą wskazywały sytuacje, w których TU będzie mogło odmówić wypłaty odszkodowania;
 • koszt polisy — nie wybieraj najtańszej opcji, a tę, która zapewni Ci oczekiwany zakres ochrony i będzie dopasowana do Twoich możliwości finansowych.

Na stronie https://rankomat.pl/ubezpieczenie-mieszkania-i-domu/kalkulator znajdziesz porównanie polis ubezpieczeniowych domu i mieszkania. Zestaw ze sobą jak najwięcej opcji, aby znaleźć ofertę dopasowaną do Twoich potrzeb.

3. Ubezpieczenie zwierząt

Ubezpieczenie zwierząt domowych może być zawarte w ramach polisy mieszkaniowej i to na tę właśnie opcję najczęściej decydują się kupujący. W takiej sytuacji np. psy czy koty są traktowane przez ubezpieczyciela jak inne rzeczy ruchome w domu. Co to oznacza? TU wypłaci odszkodowanie za konkretne zdarzenia. Nie musi to być jednak jedynie świadczenie finansowe, ale mogą to być także inne usługi oferowane w ramach assistance.

Zwykle polisy tego typu obejmują leczenie zwierząt domowych, koszty eutanazji czy transportu do weterynarza. Taką polisę warto wybrać, jeśli zależy Ci na zabezpieczeniu losu swoich zwierząt domowych na wypadek niespodziewanych zdarzeń — w tym m.in. przed otruciem, do którego może dojść np. podczas włamania.

Dobra polisa daje spokój, na który zasługujesz. Ubezpiecz to, co kochasz, a uchronisz się przed skutkami finansowymi niespodziewanych zdarzeń. W ten sposób zadbasz również o stabilniejszą sytuację finansową swojej rodziny.

Archiwum: październik 2023
Photo of author

Agnieszka Poll

Studentka weterynarii, której największą miłością są psy. Jej ulubiona rasa to labrador retriever, sama ma czteroletnią suczkę. W jej domu poza psami zawsze było też miejsce dla kotów. W wolnych chwilach lub pisać opowiadania.