Zwróć uwagę na rozmiar kurtki

Zima to okres, w którym lubimy ubierać się na tak zwaną cebulkę. Oznacza to, że poza kurtką jest jeszcze wiele innej odzieży, która może dodać kilka centymetrów w pasie i nie tylko. Właśnie dlatego wybierając markowe kurtki narciarskie męskie musisz uważać na to, aby nie wybrać zbyt ciasnej.

Kurtki dla dorosłych oznacza się rozmiarem zazwyczaj od 48 do 60. To przedział, który najczęściej wyliczany jest poprzez podzielenie na dwa obwodu klatki piersiowej. Jeśli chcesz dokładnie wyliczyć taką wartość to weź pod uwagę także dodatkową odzież, którą zwykle zakładasz. Może być to zarówno koszulka, sweter lub bluza. Dzięki temu unikniesz uczucia ściskania w kurtce, które towarzyszy źle dobranemu rozmiarowi.

Kurtka i jej ocieplenie

Duży wybór kurtek narciarskich damskich sprawia, że można mieć problem z wyborem odpowiedniego wariantu. Należy jednak pamiętać o harmonii, jaką powinien tworzyć odpowiedni ocieplacz. Nie może być on zarówno zbyt zimny, jak i zbyt ciepły. To ważne, ponieważ możesz dzięki temu uprawiać sporty bez ryzyka o przegrzanie lub nadmierne wychłodzenie.

Kurtki na zime zdradzamy na co zwracac uwage 2

Kurtki narciarskie to charakterystyczna grupa odzieży, która na tle innych wyróżnia się doskonałym izolatorem. Na rynku możesz znaleźć zarówno puch zwierząt takich jak gęś lub kaczka, ale również syntetyczne włókna, które również są w stanie ocieplić ciało. Zwracaj jednak uwagę na takie elementy jak zakres ciepła izolatora oraz jego wiatroodporność. Może być ona przydatna, jeśli lubisz wspinaczkę górską.

Do czego będziesz wykorzystywał taką kurtkę?

Nie zapominaj, że każda kurtka znacząco się od siebie różni. Są takie, które dedykowane są narciarzom, wędrowcom lub osobom, które każdego dnia do pracy chcą czuć ciepło oraz komfort. Jeśli zależy Ci na skutecznym wykonywaniu sportów zimowych przy mroźnych temperaturach to zdecydowanie wybierz kurtki narciarskie, które możesz znaleźć na stronie: https://sportano.pl/marki/la-sportiva. Ten rodzaj kurtek przede wszystkim posiada unikalny krój. Nie krępuje on ruchów oraz pozwala na wykonywanie gwałtownych ruchów bez obaw o uszkodzenie szwów. Dodatkowo materiał jest na tyle mocny, że może również chronić ciało przed spadającymi kawałkami lodu.

Jeśli zależy Ci na codziennej kurtce, to zdecydowanie postaw na klasyczną kurtkę zimową. To właśnie ona wyróżnia się przede wszystkim dobrym stylem, którym będziesz mógł wyróżnić się podczas ten pory roku. Najczęściej klasyczne kurtki zimowe wykonane są z syntetycznego wypełnienia. Z pewnością ochroni Cię ono przed niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi, jednak na ekstremalne sytuacje wybierz sportową wersję narciarską.

Kurtka i jej design

Oczywiście wybierając kurtkę nie możesz zapomnieć również o jej designie. Dobór materiałów oraz ich kolorów ma ogromne znaczenie nie tylko do wyrażania własnego siebie, ale również do dostosowania się do aktualnych trendów. Wybierając kurtkę zimową postaw na sportową parkę. Jest ona stosunkowo długa, jednak świetnie zabezpieczy część Twoich nóg oraz sprawi, że będziesz mógł założyć ją zarówno do stylizacji biznesowej, jak i codziennej. Sportowa wersja zazwyczaj utrzymana jest w kolorach czerni, szarości oraz zieleni. Wybierz ją pod względem swoich upodobań – z pewnością dzięki temu podniesiesz pewność siebie. Postaw przede wszystkim na gładki materiał, który zdecydowanie jest modny tej zimy.

Wybierając kurtkę na zimę zwracaj uwagę przede wszystkim na jej ocieplenie oraz rozmiar. Są to dwie najważniejsze zasady, które zapewnią Ci przede wszystkim komfort oraz wygodę bez względu na pogodę za oknem oraz okoliczności, w których się znajdziesz. Możesz również skupić się na swoim trybie życia – to od niego zależy czy kurtka ma być sportowa, czy może klasyczna.

Archiwum: listopad 2022
Photo of author

Agnieszka Poll

Studentka weterynarii, której największą miłością są psy. Jej ulubiona rasa to labrador retriever, sama ma czteroletnią suczkę. W jej domu poza psami zawsze było też miejsce dla kotów. W wolnych chwilach lub pisać opowiadania.