Magia sprzątania, a dokładniej odkurzania

Któż z nas nie spotkał się z sytuacją, w której to na posprzątanie domu zostało niewiele czasu, a ilość obowiązków przerosła oczekiwania? Takich przykrych niespodzianek niestety bywa wiele, a jedyne, co możemy zrobić w takiej sytuacji, to postarać się o posprzątanie przede wszystkim tego, co szczególnie pozostaje na widoku. Będzie to bez wątpienia podłoga. Ta nieustannie kurzy się, brudzi, a nam samym zdarza się nanosić na nią różnego rodzaju zanieczyszczenia, która przynosimy ze sobą z dworu. Dlatego też istotne jest, aby regularnie sprzątać, czyli przede wszystkim odkurzać.

To najprostszy sposób na pozbycie się kurzu czy piachu. Inne zabrudzenia uda nam się zmyć w kolejnym etapie, czyli na przykład podczas mycia podłogi czy prania dywanu. Te czynności niewątpliwie mają też ogromne znaczenie dla osób, które zmagają się z różnego rodzaju alergiami. Jeżeli zmagamy się z taką przypadłością i chcemy poprawić komfort naszego życia, to nie pozostaje nam nic innego, jak sprzątać, sprzątać i jeszcze raz sprzątać. Ale nie ma sensu poświęcać na to zbyt wiele swojego czasu i energii, gdy cały proces można przyspieszyć poprzez użycie wysokiej jakości odkurzacza.

Czemu warto postawić na dobry jakościowo odkurzacz?

W dzisiejszych czasach rozwój technologii zaskakuje nas na każdym kroku. Nie da się ukryć, że wszelkiego rodzaju nowinki mają przede wszystkim ułatwiać nam codzienne życie. Tyczy się to również takich zagadnień, jak choćby sprzątanie. Ale czym może zaskoczyć nas dobrej jakości odkurzacz? Przede wszystkim może być to sprzęt prawie bezgłośny, dzięki czemu porządkować dom będziemy nawet wtedy, gdy inni domownicy pracują w pokoju obok lub ucinają sobie drzemkę. 

Ponadto nowoczesne odkurzacze są znacznie bardziej wydajne, co może oznaczać, że wybierając sprzęt bezprzewodowy, to po jednym ładowaniu uda nam się posprzątać naprawdę niemały metraż! Co jeszcze? Samo dbanie o sprzęt także staje się prostsze. Na przykład w tradycyjnych odkurzaczach musimy regularnie wymieniać worek. Ale dzisiaj nie jest to już takim problemem jak kiedyś. Na korzyść tego modelu przemawia często jego korzystna cena. 

Nowoczesny, bezprzewodowy odkurzacz

Bezprzewodowy odkurzacz to rozwiązanie przeznaczone szczególnie dla tych osób, którym zależy na mobilności. Dodatkowo jest to sprzęt, który świetnie sprawdza się na dużej przestrzeni. W końcu nikt z nas nie chce zastanawiać się, gdzie po raz kolejny podpiąć kabel od odkurzacza, aby posprzątać wszystkie pomieszczenia. Szwedzka marka Electrolux posiada w swojej ofercie odkurzacz bezprzewodowy PURE F9 PF91-ALRGY – umożliwia on posprzątanie całego domu nawet na jednym ładowaniu. Co więcej, jego obudowa i teleskopowa regulacja wysokości to gwarancja wygody i braku konieczności częstego schylania. Powyższy odkurzacz posiada zmywalny filtr progresywny i 5-stopniową technologię cyklonową. Aby ułatwić Ci sprzątanie, sprzęt posiada automatyczną regulację mocy, dzięki której następuje samoczynne dostosowanie przepływu powietrza oraz mocy ssania. Niezależnie od tego, jaka powierzchnia jest właśnie odkurzana. 

Cichy odkurzacz workowy

Odkurzacz workowy, nazywany też tradycyjnym, to alternatywa dla osób, które poszukują prostych i sprawdzonych rozwiązań. Jednak dostępne dzisiaj sprzęty są znacznie nowocześniejsze od tych, które znamy z przeszłości. Wymiana worka nie jest już problematyczna, a dodatkowo mamy możliwość wybrać urządzenie, które będzie niezwykle ciche. 

Odkurzacz Electrolux workowy, który cieszy się dużą popularnością, to między innymi model Pure D8 PD82-ALRG SILENCE 57 dB. Posiada zmywalny filtr, który bardzo dobrze pochłania kurz, pyłki i alergeny. Sprawia, że powietrze w Twoim domu uznasz za czyste i świeże. W zależności od rodzaju sprzątanej podłogi odkurzacz sam dostosuje poziom mocy. Jest to możliwe dzięki technologii SmartMode. Na uwagę zasługuje też materiał, z którego jest wykonany. W 55% pochodzi z recyklingu, ale bez uszczerbku na jego jakości. To, co jednak docenia najwięcej osób, to innowacyjny system PureSound, który powoduje, że PURE D8.2 SILENCE nie zakłóci odpoczynku innych domowników. 

Archiwum: czerwiec 2022
Photo of author

Ewa Malinowska

Weterynarz z wykształcenia i pasji. Aktualnie uczęszcza na kurs i zdobywa kwalifikacje z zakresu behawiorystyki zwierzęcej. Prywatnie „mama” dwóch psów i kota. W wolnych chwilach spaceruje z pupilami i odkrywa nowe, zielone zakątki swojego ukochanego miasta – Wrocławia.