Zapamiętaj!

  • Pierwszym krokiem do rozpoznania uczuć psa jest obserwacja zachowania psa. Zwróć uwagę na to, jak pies patrzy, czy macha ogonem albo stara się lizać cię po twarzy.
  • Pies, który podąża za właścicielem, pokazuje swoje przywiązanie i chęć bycia blisko.
  • Przyniesienie zabawki to nie tylko zaproszenie do zabawy, ale także wyraz zaufania i miłości.
  • „Kradzież” skarpetek lub innych przedmiotów z zapachem właściciela jest kojąca dla psa i pokazuje jego przywiązanie. Zwierzak czuje wtedy twój zapach.
  • Badania wskazują, że zrelaksowany i spokojny pies w obecności właściciela ma wyższy poziom oksytocyny, co jest dowodem na miłość.

Jak pies pokazuje, że cię kocha? Na co zwrócić uwagę?

Pierwszym i najważniejszym krokiem w poznaniu oznak psiej miłości jest obserwacja zachowania twojego psa. Oto kilka praktycznych wskazówek, po czym poznać, że pies jest szczęśliwy w twoim towarzystwie.

Pies podąża za tobą

Czy zauważyłeś, że twój pies chodzi za tobą z pokoju do pokoju, nawet jeśli idziesz do kuchni tylko po kawę? Jest to znak, że pies naprawdę cię kocha i chce być z tobą w każdej chwili. Pies, który podąża za tobą krok w krok, pokazuje swoje przywiązanie i chce być blisko.

Pies przynosi zabawki – zaproszenie do wspólnej zabawy

Jeżeli twój pies przynosi ci swoją ulubioną zabawkę, to jest to zaproszenie do zabawy, ale także wyraz zaufania i miłości. Pies okazuje miłość, oferując coś, co jest dla niego cenne. To, że pies chce się z tobą bawić, mówi wiele o waszej relacji. Jeśli szukasz odpowiedzi na to, jak pies pokazuje, że cię kocha, to ta będzie prawdopodobnie najczęstszą!

„Kradzież” skarpetek i nie tylko

Jeśli znajdziesz swoje skarpetki lub inne przedmioty w psim legowisku, nie jest to powód do obaw. To kolejny sposób, w jaki pies pokazuje, że cię kocha. Twój zapach jest dla niego kojący, więc chce mieć coś, co przypomina mu o tobie, gdy cię nie ma.

Psiak na twoich kolanach

Kiedy twój pies wskakuje na twoje kolana lub próbuje się do ciebie przytulić, to także jest oznaka miłości. Pies szuka ciepła i bezpieczeństwa, a ty jesteś dla niego symbolem tych uczuć. Przebywanie blisko ciebie jest dla niego najbardziej kojącym doświadczeniem.

Czy pies naprawdę cię kocha? Hormony mówią same za siebie!

Myślisz nad tym, czy pies cię kocha? Nie jesteś pewien, czy przytulanie, merdanie ogonem i inne okazywanie czułości to tylko psie wyuczone zachowanie? Spokojnie! Możesz być pewny, że jeśli pies wykazuje wspomniane zachowania, to z pewnością kocha nad życie ciebie jako członka stada (i właściciela). Oto, co mówi na ten temat chemia!

Oksytocyna – hormon miłości u ludzi i psów

Naukowcy odkryli, że poziom oksytocyny, zwanego hormonem miłości, wzrasta u psów i ich opiekunów podczas wspólnego spędzania czasu. To potwierdzenie, że pies okazuje miłość i na pewno cię kocha.

Zachowanie psa a hormony – co na to badania?

Badania wskazują, że pies, który jest zrelaksowany i spokojny w twojej obecności, ma wyższy poziom wspomnianej wyżej oksytocyny. Trudno o inny niezbity dowód na miłość swojego psa!

Jak pies pokazuje, że cię kocha – podsumowanie

Relacje z naszymi czworonożnymi przyjaciółmi to jeden z najpiękniejszych aspektów bycia właścicielem psa. Oznaki psiej miłości, choć mogą być subtelne, są naprawdę znaczące. Od podążania za tobą po domu, przez przynoszenie zabawek, aż po wzrost poziomu oksytocyny w waszych organizmach – pies komunikuje swoją miłość na różne, ale zawsze szczere sposoby. Jeżeli kiedykolwiek zastanawiałeś się, jak pies pokazuje, że cię kocha, i czy naprawdę kocha, odpowiedź jest jasna: tak! Dlatego warto zwracać uwagę na te maleńkie, ale istotne gesty, które są codziennym potwierdzeniem waszej niezwykłej relacji.

Archiwum: wrzesień 2023
Photo of author

Adam Nawrocki

Od dziecka uwielbia las i zwierzęta. Kojarzą mu się ze spacerami z dziadkiem, który był leśniczym. Teraz wybiera się tam najczęściej z aparatem oraz swoim czworonożnym przyjacielem na „bezkrwawe polowanie”. Pracuje jako fotograf.