Zapamiętaj!

  • Soda oczyszczona na pchły u psa to sposób na łagodzenie skutków ukąszenia.
  • Soda działa przeciwzapalnie, zmniejsza obrzęk.
  • Preparat z sody działa wysuszająco.
  • Soda może pomóc w usuwaniu pasożytów.

Soda oczyszczona na pchły u psa – łagodzenie podrażnień

Zastanawiasz się, jak działa soda oczyszczona na pchły u psa? Może pomóc w przypadku ugryzienia – zmniejszy stan zapalny, ograniczy ryzyko rozwoju infekcji. Jeśli zauważysz ślady po ugryzieniu, działaj natychmiast. Wymieszaj łyżeczkę sody oczyszczonej z odrobiną wody tak, by powstała gęsta pasta. Taką mieszankę nałóż na miejsce ugryzienia i pozostaw przynajmniej na 10 minut. Po upływie wyznaczonego czasu przemyj miejsce ciepłą wodą. 

Jeśli twój pies został pogryziony w kilku miejscach możesz przygotować dla niego specjalną kąpiel. Do wanny lub miski nalej ciepłej wody i rozpuść w niej szklankę sody oczyszczonej. Zanurzenie, obmycie psiego ciała w roztworze sody powinno przynieść znaczną ulgę. 

Soda oczyszczona na pchły u psa – walka z pasożytami

Przy pomocy sody możesz też spróbować pozbyć się pasożytów, zarówno z ciała pupila, jak i z domu. Jak działa soda oczyszczona na pchły u psa? Soda wysusza, dlatego może pomóc zniszczyć jaja pcheł, a nawet dorosłe osobniki. Proces pozbywania się pasożytów przeprowadź dwuetapowo. Rozsyp sodę na sierści psa lub rozsmaruj mieszankę sody z wodą, następnie przygotuj preparat z sody oczyszczonej i soli (w równych częściach) i rozsyp go w domu. 

Preparat rozmieść wszędzie tam, gdzie pasożyty mogą składać jaja (między listwami podłogi, na dywanach), a także tam, gdzie najczęściej przebywa twój pupil i pozostaw na noc. Rano odkurz dokładnie wszystkie powierzchnie, na których rozsypałeś sodę. Procedurę powtórz kilka razy. Pamiętaj, że pchły do rozwoju potrzebują środowiska wilgotnego, a soda skutecznie wysusza. Jeśli metoda okaże się niewystarczająco skuteczna, sięgnij po profesjonalne środki do zwalczania pcheł.

Soda oczyszczona na pchły u psa to prosty sposób na walkę z pasożytami. Wypróbuj działanie specyfiku, który jest tani, łatwo dostępny i skuteczny. Pamiętaj też, że ten biały proszek przyda się do łagodzenia skutków ugryzienia, dlatego możesz go trzymać w psiej apteczce. 

Archiwum: kwiecień 2023
Photo of author

Agnieszka Poll

Studentka weterynarii, której największą miłością są psy. Jej ulubiona rasa to labrador retriever, sama ma czteroletnią suczkę. W jej domu poza psami zawsze było też miejsce dla kotów. W wolnych chwilach lub pisać opowiadania.