Świat oczami chomika

Kiedy patrzymy na świat oczami chomika, widzimy świat, który składa się głównie z małych obiektów i dużych, otwartych przestrzeni. Chomiki są w stanie widzieć zarówno bliskie, jak i dalekie obiekty, ale wydają się preferować obiekty, które są blisko nich. Może to wynikać z tego, że przedmioty, które są blisko chomika, są dla nich łatwiejsze do uchwycenia łapkami.

Co widzą chomiki? Jakie kolory rozpoznają chomiki?

Chomiki mają bardzo dobry wzrok i są w stanie zobaczyć szeroką gamę kolorów. Badania wykazały, że chomiki potrafią rozróżnić różne odcienie niebieskiego, zielonego i czerwonego. Wydaje się również, że są w stanie zobaczyć niektóre odcienie żółtego i pomarańczowego.

Jak porównuje się wzrok chomika z ludzkim?

Chomiki mają bardzo dobry wzrok, ale ich wizja nie jest tak ostra jak ludzka. Chomiki mają również szersze pole widzenia niż ludzie, ale nie widzą tak daleko w oddali.

Czy wszystkie chomiki widzą w ten sam sposób?

Nie wszystkie chomiki widzą w ten sam sposób. Istnieją dwa rodzaje chomików – chomiki syryjskie i chomiki karłowate. Chomiki syryjskie mają lepszy wzrok niż chomiki karłowate i widzą szerszą gamę kolorów. Z kolei chomiki karłowate mają lepsze widzenie w nocy niż chomiki syryjskie.

Archiwum: październik 2022
Photo of author

Adam Nawrocki

Od dziecka uwielbia las i zwierzęta. Kojarzą mu się ze spacerami z dziadkiem, który był leśniczym. Teraz wybiera się tam najczęściej z aparatem oraz swoim czworonożnym przyjacielem na „bezkrwawe polowanie”. Pracuje jako fotograf.