Jak zostać wolontariuszem w schronisku?

Zadaj pytanieKategoria: PoradyJak zostać wolontariuszem w schronisku?
Łukasz zapytał 4 miesiące temu

Jak zostać wolontariuszem w schronisku? Chciałbym się w to zaangażować, ale nie jestem pewien do kogo się zgłosić i od czego zacząć i jakich obowiązków się spodziewać.

1 odpowiedzi
Ewa Malinowska Personel odpowiedział 4 miesiące temu

Wolontariusze w schroniskach dla zwierząt są niezwykle potrzebni, dlatego dobrze, że pytasz. W większości tego typu placówek, szczególnie tych największych, raz na jakiś czas organizowany jest nabór na wolontariuszy. Chętni zazwyczaj muszą wypełnić krótką ankietę, w której przekazują swoją wiedzę i doświadczenie w pracy ze zwierzętami. Następnie konieczna będzie krótka rozmowa z wolontariuszem, a kolejnym etapem jest pierwsza wizyta próbna. Na początku dostaniesz opiekuna w osobie doświadczonego wolontariusza. 
A jak zostać wolontariuszem w schronisku, w którym nie odbywa się nabór? Najlepiej po prostu zadzwonić i zapytać, w jaki sposób odbywa się rekrutacja. 
W schronisku obowiązki wolontariuszy są bardzo różne. Najbardziej powszechne jest wyobrażenie o wyprowadzaniu psów na spacer. Oczywiście nie jest ono błędne, jednak powinieneś pamiętać, że na początku spacery zawsze odbywa się w towarzystwie bardziej doświadczonych pracowników schroniska. Stałym obowiązkiem jest sprzątanie boksów i kuwet, a także obcowanie ze zwierzętami ich oswajanie i socjalizacja.