Jak nauczyć psa daj głos?

Zadaj pytanieKategoria: PiesJak nauczyć psa daj głos?
Sara zapytał 1 rok temu

Chciałabym nauczyć psa podstawowych komend; znamy już „siad” i „waruj”, jednak z „daj głos” idzie nam jakoś opornie. Jak nauczyć psa daj głos?

1 odpowiedzi
Best Answer
Magdalena Dzik Personel odpowiedział 1 rok temu

Wiele osób zastanawia się nad tym, jak nauczyć psa daj głos. Stanowi ona bowiem jedną z komend, których wykonanie wzbudza zarówno w czworonogu, jak i jego opiekunie największy entuzjazm. Wbrew powszechnemu przekonaniu, nauczenie psa „daj głos” nie jest wcale trudne – dużo trudniejsze jest natomiast późniejsze „przekonanie” pupila, aby za jej pomocą nie wymuszał na nas smakołyków.
Jeśli mimo wszystko zależy nam jednak na nauczeniu psa tej sztuczki, powinniśmy uzbroić się w łakocie lub zabawki, które wzbudzą w naszym czworonogu maksimum pozytywnych emocji. Pokazujemy ją psu, wydając przy tym polecenie i czekamy na wydanie przez niego dźwięku. Początkowo może być to nawet najmniejszy pisk czy parsknięcie – ważne, aby zaraz po jego wydaniu nagrodzić psa zabawką czy smakołykiem. Z czasem, kiedy pies powoli zacznie oswajać się z nową sztuczką i wydawać z siebie coraz donośniejsze dźwięki, ograniczamy się do nagradzania go wyłącznie przy szczekaniu, a cichsze piski ignorujemy.
Więcej na temat komend i szkolenia psów przeczytasz tutaj: https://zwierzaki.pl/szkolenie-psow.