Jesteś właścicielem papugi? Zabawka dla papug może pełnić funkcję przedmiotu rozładowującego emocje, więc nie warto denerwować się, gdy zniszczy taki sprzęt. Zazwyczaj nie jest on drogi, więc zakup nowego źródła ptasiej frajdy nie powinien być problemem. Dobrze jest też zapewnić zwierzakowi zróżnicowane rozrywki. Jedna huśtawka z pewnością nie będzie wystarczająca. Warto też pamiętać o tym, by urozmaicać otoczenie zwierząt, gdyż mogą szybko zacząć się nudzić. Przekonaj się, jaką zabawkę dla papug warto kupić. Jeśli masz papugę, to dla ciebie lektura obowiązkowa!

Z tego ucieszy się każda papuga – zabawka w formie żerdzi

Żerdź może nie dla każdego uchodzić za zabawkę, jednak warto pamiętać o tym, że powinna się ona znaleźć w każdej klatce i wolierze. To jedno z najważniejszych miejsc dla ptaków, na których mogą one odpoczywać lub obserwować otoczenie. Taka zabawka dla papug zapewnia im też miejsce na ścieranie pazurów i dzioba. W sklepach zoologicznych możesz znaleźć najróżniejsze modele w formie mniej lub bardziej naturalnych gałęzi albo sznurków. Unikaj jednak wszelkich plastikowych modeli – te najtańsze mogą okazać się toksyczne, a nawet jeśli nie są, to powodują u ptaków skurcze ścięgien i odparzenia.

Drewniana zabawka dla papugi – jaki sprzęt można kupić?

Inteligencja papug może zostać pobudzona przez różnego rodzaju zabawki stymulujące ich rozwój. Dużą popularnością cieszą się różnego rodzaju kołowrotki oraz kulki z ukrytymi wewnątrz smakołykami. Sprawiają one, że ptaki chętnie wyszukują jedzenie, a przy tym muszą nieco pokombinować, by się do niego dostać. Idealną zabawką dla papug będzie też plac zabaw z różnego rodzaju sprzętami. Można kupić gotowe miejsca tego typu lub spróbować zbudować je samodzielnie. Powinny się tam znaleźć:

  • różnego rodzaju kryjówki;
  • drabinki;
  • wiszące mosty.

Huśtawki – niezastąpione zabawki dla papug

Huśtawka to świetna atrakcja nie tylko dla brzdąców, lecz także dla ptaków. Uwielbiają one huśtać się na nich, wskakiwać na konstrukcje, a nawet zwisać na nich głową do dołu. W sklepach znajdziesz wiele rodzajów tej zabawki dla papug. Najlepiej postawić na taką, która jest wykonana z naturalnych surowców, na przykład sznurków czy drewna. Świetnym wyborem będzie ponadto model z koralikami albo dodatkowymi sznurkami. Dzięki nim zwierzę będzie mogło się bujać, a do tego pobawi się dodatkowymi elementami. Zapewnisz mu zatem dwie rozrywki w jednej, co z pewnością ograniczy nudę.

Zabawka dla papug to konieczny sprzęt, który pomaga im zachować zdrowie. Warto kupić wszystkie niezbędne sprzęty i zapewnić ptakom dodatkowe miejsce do zabawy. Musisz też pamiętać o regularnej wymianie zabawek na nowe, gdy papuga którąś zniszczy.

Archiwum: wrzesień 2021
Photo of author

Mariusz Michalski

Miłośnik zwierząt. Właściciel kota brytyjskiego długowłosego o imieniu Dyzio. Tak właściwie, to ja u niego mieszkam, a nie on u mnie. Ale wiecie już jak to jest z kotami... :)