Nie ma rzeczy niemożliwych – jeśli można w Polsce hodować strusie, to dlaczego nie wielbłądy? Na wielu farmach agroturystycznych można obserwować te niesamowite zwierzęta, które są dość powszechne w ciepłych regionach Morza Śródziemnego. Nie ma ich zbyt wiele w Europie, dlatego ich cena jest adekwatnie wysoka. Ile kosztuje wielbłąd i jakie musi mieć warunki, aby żyć w Polsce?
Wielbłąd – cena tego niesamowitego zwierzaka w Polsce
Zastanawiasz się, ile kosztuje wielbłąd w Polsce i czy w ogóle można go tu kupić? Odpowiedź może nie być aż tak oczywista, ale brzmi… tak, wielbłąd jest dostępny do kupienia w Polsce. Jest tutaj kilka farm wielbłądzich, które są nie tylko znakomitą atrakcją turystyczną, ale przede wszystkim zajmują się produkcją mleka, dość ekskluzywnego towaru w Europie.
Farmy wielbłądziego mleka prowadzą dodatkowo działalność agroturystyczną. To właśnie tam możesz zobaczyć te niesamowite zwierzaki na żywo, bez wyjeżdżania w ciepłe rejony Morza Śródziemnego.
Wielbłąd dwugarbny – cena
Pomimo, że w Polsce istnieją farmy, na których hodowany jest wielbłąd dwugarbny, cena zwierzęcia jest wysoka. Ile kosztuje wielbłąd? Już od 18 000 zł. Dokładnie tyle trzeba zapłacić za samca. Są one nieco mniej wartościowe, aczkolwiek bez nich utrzymanie wielbłądziego stada byłoby niemożliwe.
Cena wielbłąda w Polsce zależna jest od wieku, a także kraju pochodzenia samego zwierzaka. Jednakże samica to koszt nie mniej niż 35 000 zł. To, ile kosztuje wielbłąd, najlepiej pokazuje, że to naprawdę bardzo drogie zwierzęta hodowlane. Co więcej, ich hodowla wcale nie jest taka opłacalna.
Ile kosztuje utrzymanie wielbłąda?
Trudno powiedzieć, jaki jest koszt utrzymania wielbłąda, ponieważ ich popularność w Polsce nie jest wysoka. To zaś oznacza, że specjalistyczne farmy muszą być przygotowane zgodnie z wytycznymi podanymi przez zagranicznych hodowców. Oznacza to, że na wydatki trzeba się przygotować nie tylko w kontekście tego, ile kosztuje wielbłąd, ale też, jaki koszt stanowi jego utrzymanie.
Hodowla wielbłąda nie jest łatwa…
Wielbłądy pochodzą z innego regionu świata. Panują tam odmienne warunki atmosferyczne i geograficzne, dlatego też farmę należy odpowiednio do tego dostosować. Dieta zwierząt musi być zaś uzupełniona o odpowiednie suplementy. Na pewno wielbłądy są wielką atrakcją turystyczną, dzięki czemu koszt hodowli może się choć częściowo zwrócić.
Czy warto hodować wielbłądy w Polsce?
Wszystko tak naprawdę zależy od twoich potrzeb i planów. Pamiętaj, że są to zwierzęta stosunkowo drogie, a, aby farma przyniosła zysk, niezbędne jest zakupienie dość pokaźnego stada. Jak każde zwierzę, również wielbłąd za odpowiednią opiekę odwdzięczy się ogromną miłością.
Wiesz, ile kosztuje wielbłąd i jak drogie jest jego potencjalne utrzymanie. Jeśli zatem możesz stworzyć dobre warunki do życia tych zwierząt, warto się nad tym zastanowić! Bez wątpienia sam będziesz cieszył się ich towarzystwem na długich przejażdżkach po polskich bezdrożach.