Do jakiej łazienki pasuje wanna wolnostojąca przyścienna?

Zastanawiasz się, czy wanna wolnostojąca przyścienna 150 okaże się dobrym rozwiązaniem do Twojej łazienki? To model, który świetnie sprawdzi się zarówno w niewielkim, jak i przestronnym pomieszczeniu. W małej łazience trudno jest ustawić w pełni wolnostojący model – wciśnięty w kąt pomieszczenia będzie utrudniał sprzątanie łazienki. W zakamarkach szybko zbierze się kurz, do którego będzie Ci niełatwo dotrzeć, na przykład mopem. W przypadku wanny przyściennej ten problem znika, co jest zasługą specyficznej konstrukcji. Jeden bok modelu jest dostosowany do tego, żeby przysunąć go do ściany. Drugi bok jest natomiast zaokrąglony lub ma formę trapezu, co sprawia, że wanna wygląda tak efektownie jak wolnostojąca.

Modele przyścienne pasują również do przestronnej łazienki. Sprawdzą się szczególnie w przypadku pomieszczeń o nietypowym kształcie, na przykład wąskich i długich, gdzie zastosowanie w pełni wolnostojącej wanny byłoby niepraktyczne. Model przyścienny w przestronnej łazience zapewni Ci komfort poruszania się po pomieszczeniu oraz pozwoli lepiej wykorzystać przestrzeń na inne elementy wyposażenia. Istnieją udogodnienia, które sprawią, że kąpiel będzie jeszcze bardziej relaksująca. Jeśli Ci na tym zależy, zdecyduj się na wannę z funkcją jacuzzi.

Materiał wykonania wolnostojącej wanny przyściennej

Przed zakupem wanny wolnostojącej przyściennej warto wiedzieć, że modele te są wykonywane przede wszystkim z akrylu. To materiał plastyczny, który łatwo poddaje się obróbce, co ułatwia uzyskanie różnych kształtów. Akryl może zostać wzmocniony włóknem szklanym, dzięki któremu staje się bardziej odporny na zarysowania czy uszkodzenia mechaniczne. Stosuje się też antybakteryjne powłoki, które sprawiają, że po umyciu powierzchnia wanny na dłużej zachowuje czystość, a bakterie mają na niej utrudnione warunki do rozwoju.

Zaletą akrylowych modeli jest niewielka waga, która wpływa zarówno na łatwość transportu, jak i montażu. Co z komfortem użytkowania? Wanny akrylowe są wygodne, ponieważ ich powierzchnia ma przyjemną temperaturę. Podczas wchodzenia do jeszcze pustej wanny nie odczujesz więc dyskomfortu. W trakcie napełniania wanny nie będziesz słyszeć nieprzyjemnego odgłosu. Akrylowa wanna wolnostojąca przyścienna jest rozwiązaniem dla fanów długich kąpieli. Dobrze utrzymuje temperaturę wody, dlatego nie trzeba jej tak często dolewać, co przekłada się na korzyść dla Twojego portfela oraz środowiska. Niestety nie zalecamy wanny akrylowej do mycia swoich pupili (zwłaszcza dużych psów) gdyż łatwo ją porysować. Raczej polecam wybrać wanny stalowe emaliowane.

Łatwość czyszczenia wanny wolnostojącej przyściennej

Jak już wiesz, wanna wolnostojąca przyścienna sprawia, że sprzątanie łazienki jest bezproblemowe. Przy ścianie nie powstają zakamarki, w których zbierają się zabrudzenia. Powierzchnia wanny również może być łatwa do utrzymania w czystości. Wpływa na to materiał wykonania. Akrylowa wanna charakteryzuje się gładką powierzchnią, dzięki czemu sprawnie usuniesz z niej zabrudzenia. W tym celu wykorzystaj łagodny preparat oraz miękką ściereczkę lub delikatną stronę gąbki. Dzięki temu unikniesz zarysowań, które mogłyby się pojawić, jeśli akcesorium do usuwania zabrudzeń byłoby zbyt szorstkie, a detergent działający zbyt silnie. Jeśli zarysowania pojawią się na akrylowej wannie, możesz się ich łatwo pozbyć przy pomocy specjalnego zestawu.

Czy wanna wolnostojąca przyścienna pasuje do każdej aranżacji?

Zdecydowanie tak! Wanna wolnostojąca przyścienna występuje w wersji zaokrąglonej, która świetnie sprawdzi się zarówno w eleganckiej, ponadczasowej aranżacji, jak i nowoczesnym wnętrzu. Trapezowa natomiast dobrze zaprezentuje się przede wszystkim w minimalistycznym wystroju lub industrialnym pokoju kąpielowym.

Wiele zależy od tego, na jaki materiał wykończeniowy nad wanną się zdecydujesz. Warto bowiem wykorzystać wyróżniającą się odcieniem okładzinę ścienną. Możesz również zdecydować się na efektowny wzór. Wanna wolnostojąca przyścienna doskonale zaprezentuje się na tle tapety. Obecnie produkowane okładziny sprostają warunkom, jakie panują w łazience.

Chcesz zaaranżować pomieszczenie w stylu spa? Zdecyduj się na tapetę z roślinnym motywem – doskonale sprawdzi się wzór monstery. We wnętrzu wykorzystaj też drewno lub imitujące go płytki, a stworzysz pokój kąpielowy, w którym z łatwością się zrelaksujesz. Możesz zdecydować się również na tapetę z geometrycznym wzorem – wkomponujesz go w nowoczesną aranżację. Nie brakuje też czarno-białych ornamentów – mogą przedstawiać las. Oczywiście doskonale sprawdzą się też płytki lub błyszcząca mozaika.

Zwróć też uwagę na baterię, która powinna dopełniać aranżację wnętrza. Warto zwrócić uwagę na baterie do wanny wolnostojącej. Możesz zdecydować się na model w złotym kolorze – w zależności od kształtu będzie pasował do wnętrza urządzonego w stylu eleganckim lub retro. Dostępne są też czarne modele – te w matowej wersji idealnie sprawdzą się w industrialnej aranżacji, a błyszczące zaakcentują nowoczesny wystrój pokoju kąpielowego.

Archiwum: lipiec 2023
Photo of author

Zwierzaki

Redakcja serwisu Zwierzaki.pl to zespół pasjonatów i miłośników zwierząt różnego rodzaju. Swoją wiedzę opierają na wieloletnim doświadczeniu, które zdobywali poprzez studia, kursy i przede wszystkim praktykę. Ich celem jest zapewnienie czytelnikom kompleksowej wiedzy na temat różnych zwierząt, ich zachowań, potrzeb, sposobów pielęgnacji, hodowli i ochrony.