Sprzęt niezbędny w biurze schroniska

Schronisko dla zwierząt kojarzy się przede wszystkim z boksami, w których przebywają przerażone psiaki i koty. Tak naprawdę centrum działania tej placówki mieści się w biurze. Tam właśnie napływają zgłoszenia o kolejnych porzuconych zwierzętach, tam wolontariusze i pracownicy szukają im nowego domu.

Czego nie może zabraknąć w biurze schroniska? Przede wszystkim komputera stacjonarnego bądź dobrego laptopa z dostępem do internetu. Coraz więcej schronisk prężnie działa w sieci, publikując ogłoszenia o znalezionych zwierzakach. Placówki mają swoje strony internetowe i fanpage na portalach społecznościowych. Przyda się również pojemny pendrive 1 TB do przechowywania plików, tworzenia kopii zapasowych i przenoszenia plików pomiędzy urządzeniami.

Biuro schroniska to również miejsce, w którym powinna być drukarka. Drukarki laserowe od morele.net/kategoria/drukarki-laserowe-279/ to sprzęt z możliwością druku dwustronnego i łącznością bezprzewodową WiFi.

Drobne sprzęty AGD niezbędne w schronisku

Jak już wspomnieliśmy, biuro to centralny punkt schroniska. Ważne jest również zaplecze, w którym wolontariusze mogą się posilić i napić czegoś ciepłego. W schronisku powinna zagościć kuchenka mikrofalowa do podgrzewania posiłków, a także czajnik elektryczny.

Coraz większą popularnością cieszą się ekspresy ciśnieniowe https://www.morele.net/kategoria/ekspresy-cisnieniowe-277/. Dzięki tym urządzeniom przygotujesz nie tylko kawę, ale również inne napoje – herbatę czy zioła.  

Jakie rzeczy zawsze przydadzą się w schronisku?

zwierzaki2

Teraz przejdźmy do tego, czego potrzebują zwierzęta w schronisku. Przyda się wiele, a przede wszystkim różnej wielkości koce, poszewki na pościel oraz prześcieradła. Bez wątpienia placówka ucieszy się ze specjalistycznych karm weterynaryjnych – zarówno suchych jak i mokrych. To karmy dla psów po sterylizacji, z alergią, chorą wątrobą czy problemami ze strony układu pokarmowego.

Na wagę złota są także psie szelki, obroże zwykłe i przeciwkleszczowe oraz posłania ortopedyczne. Dzięki specjalnym materiałom psy nie muszą leżeć na zimnej posadzce, która negatywnie wpływa na stan ich kości i stawów. Przydadzą się również zimowe ubranka dla psiaków, które nie mają podszerstka. Taka odzież chroni ciało zwierząt przed wychłodzeniem.

Bardzo często schroniska dla zwierząt publikują na stronach internetowych listę rzeczy i produktów, których aktualnie im brakuje, bądź tworzą tak zwane zbiórki online.  Możesz też bezpośrednio skontaktować się z pracownikami schroniska, którzy powiedzą Ci, czego im na chwilę obecną najbardziej potrzeba. Niemniej jednak to karmy, leki, zabawki, maty węchowe należą do rzeczy, które bez względu na porę roku są niezbędne w schroniskach dla bezdomnych zwierząt.

Artykuł sponsorowany

Archiwum: luty 2024
Photo of author

Zwierzaki

Redakcja serwisu Zwierzaki.pl to zespół pasjonatów i miłośników zwierząt różnego rodzaju. Swoją wiedzę opierają na wieloletnim doświadczeniu, które zdobywali poprzez studia, kursy i przede wszystkim praktykę. Ich celem jest zapewnienie czytelnikom kompleksowej wiedzy na temat różnych zwierząt, ich zachowań, potrzeb, sposobów pielęgnacji, hodowli i ochrony.