Na chwilę obecną opiekunowie psów i kotów mogą wybierać spośród wielu rozmaitych linii i wariantów pokarmów. Wśród nich wyróżnia się między innymi serię Gastrointestinal, w obrębie której dostępne są karmy dla czworonogów zmagających się z problemami układu trawiennego.

Karmy z serii Gastrointestinal sprawdzają się zarówno w przypadku psów, jak i kotów. Należy jednak zaznaczyć, że są to produkty specjalistyczne, których stosowanie powinno zostać zalecone przez lekarza weterynarii. Ponadto kluczowym jest również przestrzeganie wszelkich zaleceń specjalisty, gdyż nieprawidłowe żywienie ukochanego pupila może przyczynić się do zaostrzenia danych objawów, a także pogorszenia jego bieżącego stanu zdrowia.

Karmy Gastrointestinal dla psów – jaki wariant wybrać?

W obrębie serii Gastrointestinal dedykowanej psom wyróżnia się kilka odmiennych wariantów, które różnią się nie tylko składem, ale również swoim przeznaczeniem. Przed zakupem konkretnej karmy zdecydowanie warto więc zapoznać się z każdą z nich.

Royal Canin Gastrointestinal

Wariant Gastrointestinal występuje zarówno w suchej, jak i mokrej formie. Stworzono go z myślą o dorosłych psach, które zmagają się z ostrymi zaburzeniami wchłaniania jelitowego. Pokarmy Gastrointestinal wspomagają prawidłowe żywienie w trakcie rekonwalescencji, jednocześnie przynosząc czworonogom ulgę, szczególnie w przypadku nasilonych biegunek.

Producent zaznacza, że karmy z tej linii powinny być stosowane zgodnie z zaleceniami zaufanego lekarza weterynarii.

Royal Canin Gastrointestinal Low Fat

Karmy z linii Gastrointestinal Low Fat dedykowane są dorosłym psom, jednocześnie przyjmując suchą i mokrą formę. Są to pełnoporcjowe pokarmy, których zadaniem jest wspomaganie regulacji metabolizmu tłuszczów przy dolegliwości, jaką jest hiperlipidemia. Wariant Low Fat, jak sama nazwa mówi, cechuje się zmniejszoną zawartością tłuszczu. Ponadto karma dostarcza czworonogom niezbędnych kwasów tłuszczowych, które wywierają pozytywny wpływ na ich organizmy.

W celu wdrożenia lub przedłużenia czasu żywienia wariantem Low Fat należy skonsultować się z weterynarzem.

Royal Canin Gastrointestinal Puppy

Linia Gastrointestinal Puppy została stworzona z myślą o szczeniętach, które zmagają się z objawami zaburzeń wchłaniania jelitowego, a także są w trakcie rekonwalescencji. Formuła pokarmów zawiera wszystkie niezbędne składniki odżywcze, których zadaniem jest wspomaganie wzrostu i rozwoju młodych psiaków, przy jednoczesnym wspieraniu ich powrotu do zdrowia. Receptura cechuje się przy tym lekkostrawnością, a opiekunowie szczeniąt mają możliwość wyboru spośród suchego lub mokrego wariantu.

obraz 3

Gastrointestinal Moderate Calorie

Wariant Moderate Calorie z linii Gastrointestinal to pełnoporcjowy pokarm dla dorosłych psów, które cierpią z powodu objawów zaburzeń wchłaniania jelitowego. Producent zaznacza, że pokarmy z tej serii sprawdzają się również u psów z przewlekłą niewydolnością trzustki.

Formuła karmy została opracowana tak, aby zrekompensować zaburzenia trawienia, tym samym dostarczając czworonogom wszelkich niezbędnych składników odżywczych w lekkostrawnej formie. Skład wariantu Moderate Calorie został wzbogacony o elektrolity, cechując się jednocześnie obniżoną zawartością tłuszczu.

Royal Canin Gastrointestinal High Fibre

Karmy dla psów z linii High Fibre zostały stworzone z myślą o dorosłych psach, które w swojej diecie potrzebują zwiększonych ilości błonnika. Składnik ten wywiera pozytywny wpływ na pracę jelit, tym samym zapobiegając zaparciom. Ogranicza on również wchłanianie tłuszczów i cukrów, co z kolei okazuje się niezwykle przydatne w przypadku czworonogów zmagających się z nadwagą i otyłością.

Receptura karmy cechuje się wysoką strawnością, a także atrakcyjnym smakiem i aromatem, który przekona nawet niejadków.

Karmy Gastrointestinal dla kotów – warianty i przeznaczenie

Marka Royal Canin zadbała również o to, aby dostęp do pełnowartościowych i zbilansowanych pokarmów miały także koty, które zmagają się z poszczególnymi chorobami, dolegliwościami i problemami. W ofercie producenta znalazło się więc kilka odmiennych wariantów dedykowanych domowym mruczkom.

Royal Canin Gastrointestinal

Karma dla kotów z linii Gastrointestinal cechuje się nie tylko wysoką strawnością, ale również zawartością włókna pokarmowego i prebiotyków. Takie połączenie sprawia, że wariant ten doskonale sprawdza się w przypadku czworonogów cierpiących z powodu zaburzeń wchłaniania jelitowego.

obraz 1 1

Co więcej, pokarm Gastrointestinal wyróżnia wysoka koncentracja energii, a także formuła sprzyjająca produkcji moczu. Wariant ten występuje zarówno w suchej, jak i mokrej formie, a dodatkową zaletą okazuje się zachęcający smak i aromat.

Gastrointestinal Moderate Calorie

Linia Moderate Calorie dedykowana jest dorosłym kotom z problemami trawiennymi, które jednocześnie wykazują skłonności do szybkiego przybierania na wadze. Wśród zalet tych pokarmów zaznacza się przede wszystkim umiarkowaną kaloryczność, a także zawartość prebiotyków, włókna pokarmowego oraz niezbędnych elektrolitów. Karmy Moderate Calorie cechują się również wyjątkowym smakiem i aromatem, tym samym zachęcając do jedzenia nawet niejadków. Dodatkowym atutem okazuje się lekkostrawna formuła, która jednocześnie sprzyja produkcji moczu.

Opiekunowie mruczków mogą wybierać spośród suchego lub mokrego wariantu, w zależności od wymagań i preferencji ukochanego kota.

Royal Canin Gastrointestinal Kitten

Linia Gastrointestinal Kitten powstała z myślą o młodych kotach, które wymagają wsparcia w prawidłowym odżywianiu, czy też powrocie do pełnego zdrowia. Wariant ten występuje w suchej i mokrej wersji, jednocześnie cechując się lekkostrawną formułą wzbogaconą o elektrolity, włókno pokarmowe, a także prebiotyki. Co więcej, wysokoenergetyczna, a zarazem odpowiednio zbilansowana receptura, jest gwarancją prawidłowego wzrostu i rozwoju kociąt.

Gastrointestinal Hairball

Wariant Gastrointestinal Hairball to pełnoporcjowa karma dedykowana dorosłym kotom. Jej receptura cechuje się wysoką strawnością, a także zawartością wszelkich niezbędnych składników odżywczych. Ponadto linia zawiera również unikalną kombinację włókna, której zadaniem jest ułatwianie usuwania z przewodu pokarmowego połkniętej sierści, co z kolei okazuje się pomocne w kontrolowaniu powstawania uciążliwych kul włosowych.

Formuła karmy Hairball wyróżnia się umiarkowaną kalorycznością, dzięki czemu utrzymywanie kota w prawidłowej kondycji staje się łatwiejsze. Wariant ten sprzyja także produkcji moczu, tym samym zapobiegając powstawaniu kamieni struwitowych i oksalatowych.

Royal Canin Gastrointestinal Fibre Response

Linia Fibre Response cechuje się recepturą o podwyższonej strawności, a także wyjątkowej kombinacji włókna pokarmowego i prebiotyków. Takie połączenie wywiera pozytywny wpływ na układ pokarmowy dorosłych kotów, ale również sprzyja prawidłowemu trawieniu. Co więcej, karma doskonale sprawdza się również w przypadku kotów ze skłonnościami do zatwardzeń.

obraz 2

Optymalna kaloryczność wariantu Fibre Response sprawia, że opiekunowie są w stanie kontrolować wagę swojego kota. Linia ta sprzyja również produkcji moczu.

Royal Canin Gastrointestinal – dlaczego warto?

Seria pokarmów Gastrointestinal marki Royal Canin to rozwiązanie zarówno dla psów, jak i kotów, które wykazują skłonności do konkretnych dolegliwości układu trawiennego, lub też cierpią z powodu danych objawów.

W obrębie produktów Gastrointestinal widnieją nie tylko warianty dla dorosłych zwierząt, ale również młodych czworonogów wymagających odpowiedniego wsparcia. Co więcej, opiekunowie zyskują także możliwość wyboru spośród suchych i mokrych postaci wybranych pokarmów, co z kolei sprawia, że odnajdą się one nawet w przypadku niejadków, czy też psów lub kotów o specjalnych potrzebach.

Podsumowując, karmy Royal Canin Gastrointestinal, jako produkty specjalistyczne, mogą stanowić wsparcie w rekonwalescencji zwierząt domowych, jednocześnie sprawdzając się w wielu rozmaitych przypadkach. Ich wdrożenie wymaga jednak konsultacji z lekarzem weterynarii, gdyż nieodpowiednio dopasowana dieta nieraz przynosi odwrotny od zamierzonego skutek, tym samym wywierając negatywny wpływ na stan zdrowia oraz samopoczucie ukochanych czworonogów.

Archiwum: czerwiec 2023
Photo of author

Zwierzaki

Redakcja serwisu Zwierzaki.pl to zespół pasjonatów i miłośników zwierząt różnego rodzaju. Swoją wiedzę opierają na wieloletnim doświadczeniu, które zdobywali poprzez studia, kursy i przede wszystkim praktykę. Ich celem jest zapewnienie czytelnikom kompleksowej wiedzy na temat różnych zwierząt, ich zachowań, potrzeb, sposobów pielęgnacji, hodowli i ochrony.