Najlepszy gwiazdkowy prezent dla psa

Oferta akcesoriów dla psiaków potrafi przyprawić o zawrót głowy. Jedna rzecz piękniejsza od drugiej, a większość jakby skrojona na miarę dla twojego pupila – i jak tu wybrać ten wyjątkowy podarunek, który będzie czekał na czworonoga pod choinką? Najlepiej, kierując się jego praktycznością oraz pozytywnym wpływem na rozwój psa. Pomimo powszechnej opinii, że „starego psa nowej sztuczki nie nauczysz”, każdy wesoło merdający ogonem członek rodziny z radością eksploruje świat, poznając nowe przedmioty i stale stawia czoła wyzwaniom, których ludzie często nawet nie zauważają.

Dlatego, bez względu na wiek, rasę czy wielkość twojego pupila, zawsze dobrym pomysłem na świąteczny prezent dla psa będzie mata węchowa. Duży wybór takich produktów znajdziesz na stronie: https://www.empik.com/prezenty-dla-zwierzaka. To niepozorny gadżet gęsto pokryty kolorowymi materiałowymi frędzlami, który może zapewnić zwierzakowi rozrywkę na długie godziny, a jednocześnie wspiera jego rozwój.

Zabawa z matą polega na umieszczeniu między wspomnianymi frędzlami kilku psich smakołyków. Im mniej, tym trudniejsze czeka go wyzwanie, zadaniem psa będzie bowiem ich odnalezienie – i oczywiście zjedzenie w nagrodę. Mata nie tylko pobudza naturalne psie instynkty, ale też może być ciekawym rozwiązaniem w przypadku lęku separacyjnego, zajmie bowiem zwierzakowi czas pod nieobecność opiekuna.

Angażujące w pełni uwagę czworonoga prezenty na Święta to także wszelkiego rodzaju gry strategiczne, które polegają na dotarciu do ukrytych w schowkach smakołyków. Psiak, aby dostać się do ulubionego chrupka musi wpaść na pomysł, jak otworzyć pojemnik, w którym znajduje się pyszna niespodzianka. Może wystarczy nacisnąć łapką lub podnieść pyszczkiem pokrywę? Twój zwierzak sam na pewno wpadnie na najlepsze rozwiązanie. Nowy szarpak, piszcząca piłeczka lub wytrzymała w starciu z ostrymi zębami maskotka – z tego ucieszy się każdy pies!

Niebanalny pomysł na prezent dla kota na Święta  

Twój kot ma już tak dużo wędek do gonienia, pluszowych myszek do łapania i szeleszczących kulek pogubionych pod meblami, że w tym roku chcesz podarować mu coś zupełnie innego na Święta? Dobrze trafiłeś! Na nadchodzącą gwiazdkę stawiamy bowiem na oryginalne rozwiązania, a przy tym mocno angażujące zwierzaka – i rozwijające jego naturalne instynkty. Koty to urodzeni łowcy, wybierając dla nich podarunek, warto zatem iść w kierunku symulowania polowania. Interaktywna zabawka, polegająca na złapaniu ukrytej w środku ruszającej się myszki zapewni kociakowi zabawę na długi czas. Jej zaletą jest całkowita samodzielność – otwory z boku zabawki pozwalają kotu wsunąć w nie łapki, a zamocowany wewnątrz gryzoń porusza się przy każdym dotknięciu.

Ciekawym pomysłem na prezent dla kota na Święta jest gra strategiczna. Puchatemu maluchowi zapewni ogrom zabawy, a także ważne wsparcie dla jego mózgu – przy czym efekty mogą naprawdę zaskoczyć właściciela, nieświadomego, że jego zwierzak jest aż tak sprytny! Gry strategiczne dla kotów to okrągłe lub kwadratowe plansze z mnóstwem schowków, w których opiekun ukrywa smaczki.

Zadaniem zwierzaka jest samodzielnie dostanie się do nich, co często wcale nie jest łatwe. Zależnie od modelu, maluch będzie musiał np. unikać kontaktu łapek z „ostrymi” szpikulcami, wysuwać szufladki zakończone gumką, odkrywać okrągłe zatyczki czy przesuwać wystające elementy. Poszczególne zabawki mogą być także wyposażone w drapak, który przyda się do rozładowania kociej frustracji przy pierwszych niepowodzeniach, a także gumową uszczelkę, chroniącą gadżet przed „uciekaniem” po podłodze.

Stawiając na angażujące, interaktywne zabawki dla zwierząt nie tylko zajmuje się im czas, ale też pozytywnie wpływa na ich rozwój fizyczny, intelektualny i psychiczny!

Archiwum: grudzień 2021
Photo of author

Ewa Malinowska

Weterynarz z wykształcenia i pasji. Aktualnie uczęszcza na kurs i zdobywa kwalifikacje z zakresu behawiorystyki zwierzęcej. Prywatnie „mama” dwóch psów i kota. W wolnych chwilach spaceruje z pupilami i odkrywa nowe, zielone zakątki swojego ukochanego miasta – Wrocławia.