Oto kilka niezbędnych rzeczy, które pomogą wprowadzić nowego domownika do Twojego życia:

  • Miska na pokarm i wodę,
  • Karma odpowiednia do wieku,
  • Kuweta i żwirek,
  • Łopatka do żwirku,
  • Drapak,
  • Obroża lub szelki,
  • Zabawki.

Wybierając miskę dla kota trzeba pamiętać, aby była dostosowana do jego wielkości. Nie tylko mniejsze kotki mogą mieć trudności z jedzeniem z głębokich misek, duże koty również wolą płytkie talerze, ponieważ wysokie ścianki mogą przeszkadzać ich czułym wąsom. Zaopatrz się też w karmę dostosowaną do wieku kotka. Jeśli bierzesz go z hodowli lub schroniska, to dopytaj o dotychczasowe preferencje żywieniowe. Wybierana karma powinna być dobrej jakości. Warto podkreślić, że dieta ma ogromny wpływ na rozwój fizyczny, jak i intelektualny naszego kociaka.

Kuweta również powinna być dostosowana do wielkości kota. Dla małych kociaków idealnie się sprawdzi ta z niższym rantem. Ważnym elementem jest również dobór żwirku. Dla mniejszych pupili dobrym wyborem będzie produkt o drobnej granulacji, który nie podrażni ich małych łapek. Nieodłącznym akcesorium jest również łopatka do usuwania nieczystości. 

Dobrze dobrany drapak może uchronić nasze meble przed zniszczeniem nie tylko w pierwszych dniach kotka w naszym domu. Przede wszystkim taki drapak powinien być stabilny. Warto rozważyć zakup większego drapaka, wyposażonego w budki czy półki, żeby kot miał możliwość swobodnego skakania i ostrzenia pazurków podczas zabawy. 

Jeśli nie masz możliwości wypuszczania Twojego pupila na zewnątrz, aby samodzielnie zwiedzał okolicę, to warto pomyśleć o zakupie obroży lub szelek. Obroże mogą być dodatkiem estetycznym dla Twojego futrzaka, a także zapewnią mu ochronę przed uciążliwymi insektami. Z pewnością obroża dla kota na sklep-psiakosc.pl będzie doskonałym wyborem. Szelek natomiast można używać nie tylko podczas zwykłego spaceru, ale także jako dodatkowe zabezpieczenie podczas podróży, np. autem.   

Każdy kot, duży czy mały, uwielbia zabawę. Dostarcza ona im nie tylko świetnej rozrywki ale również zapewnia prawidłowy rozwój. Zabawki powinne być dostosowane do wieku twojego futrzaka. Sklepy oferują duży wybór różnych zabawek, m.in.: tych interaktywnych, które zyskują na popularności. Internetowy sklep zoologiczny Psia Kość oferuje szeroki wybór niezbędnych akcesoriów potrzebnych do skompletowania wyprawki.

Pierwsze dni kotka w nowym miejscu mogą być bardzo stresujące. Nowe otoczenie i zapachy mogą sprawić, że będzie on wystraszony. Twoje dobre przygotowanie oraz zaangażowanie sprawią, że zwierzak łatwiej się zaaklimatyzuje. 

Archiwum: wrzesień 2022
Photo of author

Agnieszka Poll

Studentka weterynarii, której największą miłością są psy. Jej ulubiona rasa to labrador retriever, sama ma czteroletnią suczkę. W jej domu poza psami zawsze było też miejsce dla kotów. W wolnych chwilach lub pisać opowiadania.