Zabranie psa ze sobą czy pozostawienie go pod opieką? To pytania, które zadaje sobie każdy właściciel czworonogów podczas planowania urlopu. Wyjazd z pupilem nie zawsze jest możliwy, a znalezienie zaufanego hotelu dla psów nie jest łatwe. Z poniższego artykuły dowiesz się jakie jeszcze masz możliwości i co możesz zrobić żeby zapewnić psu odpowiednią opiekę podczas Twojej nieobecności.

Jeśli wybierasz się na wakacje i nie możesz zabrać ze sobą swojego pupila, istnieje kilka możliwości, które pozwolą Ci cieszyć się urlopem, a zwierzakowi zapewnią odpowiednią opiekę. Pierwszą i najtańszą opcją jest zlecenie opieki członkowi rodziny lub znajomej osobie. Jest to zazwyczaj najlepsze rozwiązanie, ponieważ jest to osoba zaufana, a zwierzę podczas Twojej nieobecności pozostaje w znajomym otoczeniu. Inną opcją jest zakwaterowanie psa w profesjonalnym hotelu dla psów. Takie obiekty zapewniają zazwyczaj pożywienie, zabawę i socjalizację dla zwierząt. Jeżeli żadna z tych dwóch opcji nie jest dla Ciebie odpowiednia, możesz skorzystać z usług petsittera, które obejmują między innymi opiekę nad psem w domu właściciela.

Kim jest petsitter i dlaczego to lepsze rozwiązanie niż hotel dla psów?

W skrócie petsitter to osoba, która opiekuje się zwierzęciem, podczas gdy jego właściciel jest poza domem. Opiekun zazwyczaj odwiedza zwierzę w domu właściciela, zabiera na spacery i zapewnia podstawową opiekę. Jest to również często tańsza usługa niż klasyczny hotel dla psów i jest bardziej spersonalizowana. Dodatkowo, petsitter może zapewnić zwierzęciu więcej uwagi, a także opiekowac się nim w znajomym otoczeniu, co może zmniejszyć lęk separacyjny. W niektórych wypdakch możliwe jest nawet podawanie leków lub zapewnienia innej specjalistycznej opieki.

Ile kosztuje skorzystanie z usług petsittera?

Koszty skorzystania z usług petsittera mogą się różnić w zależności od zakresu obowiązków opiekuna oraz miejscowości, w której mieszkasz. Przykładowo hotele dla psów w Warszawie będą droższe niż w mniejszych miejscowościach. Opiekunowie rozliczają się najczęściej na podstawie stawki godzinowej. Taka usługa obejmuje podstawową opiekę na zwierzęciem np. karmienie i wyprowadzanie na spacer. Nocowanie lub usługi dodatkowe takie jak podawanie leków , zabieranie zwierząt do groomera czy weterynarza mogą kosztować więcej. Przed wyborem opiekuna należy zrobić dokładny research i porównać oferty różnych petsitterów. Warto również sprawdzić opinie lub skorzystać z zaufanych platform takich jak Petsy. Dzięki temu masz gwarancję, że usługa będzie wykonana profesjonalnie, a pupil dostanie odpowiednią opiekę.

Archiwum: grudzień 2022
Photo of author

Ewa Malinowska

Weterynarz z wykształcenia i pasji. Aktualnie uczęszcza na kurs i zdobywa kwalifikacje z zakresu behawiorystyki zwierzęcej. Prywatnie „mama” dwóch psów i kota. W wolnych chwilach spaceruje z pupilami i odkrywa nowe, zielone zakątki swojego ukochanego miasta – Wrocławia.