Cena jaszczurki zależna jest przede wszystkim od jej gatunku. Nie każdy z gadów jest polecany amatorom – niektóre wymagają doświadczenia, które nabędziesz z czasem. W zależności od gatunku jedne jaszczurki lubią żyć w samotności, inne potrzebują towarzystwa. Zastanów się, czy chcesz posiadać jednego pupila, czy raczej całą hodowlę – to bardzo ważne podczas wyboru terrarium! Sprawdź, ile kosztuje jaszczurka i co musisz dla niej kupić.

Ile kosztuje jaszczurka?

Jeśli jesteś amatorem, na pewno zastanawiasz się, ile kosztuje jaszczurka domowa? Łatwy w hodowli gatunek kupisz już za 50 zł. Im bardziej wyszukany i większy gad, tym oczywiście droższy. Warto jednak pamiętać, że gdy interesuje cię jaszczurka, cena nie jest podstawowym kryterium wyboru. Wiele z gatunków zagrożonych jest wyginięciem, dlatego bardzo ważne jest sprawdzenie źródła ich pochodzenia. Jeśli zwierzę nie ma certyfikatu, to jest duże prawdopodobieństwo, że pochodzi z przemytu.

Ile kosztuje jaszczurka w sklepie zoologicznym? Cena bardziej egzotycznych gatunków może wynosić nawet 500-800 zł. Nieco droższe niż w sklepie zoologicznym są jaszczurki z domowych hodowli. Warto je wybierać, bo masz pewność, skąd pochodzą i w jakich warunkach żyły.

Ile kosztuje utrzymanie jaszczurki?

W tym przypadku najdroższe jest terrarium, które w zależności od wyposażenia i wielkości może kosztować nawet około 1000 zł. Jest to jednak wydatek jednorazowy. A ile kosztuje utrzymanie jaszczurki? Wyżywienie młodego albo ciężarnego gada może być dość drogie. W tym okresie niektóre zwierzęta wymagają nawet do trzech posiłków dziennie!

Dorosłe jaszczurki potrzebują pożywienia około 3-4 razy w tygodniu. Sama karma to koszt rzędu 100 zł. Warto zwrócić uwagę na jakość pożywienia oraz suplementację. Jest ona niezwykle ważna w przypadku zwierząt, które nie żyją w naturalnych dla siebie warunkach.Wiesz już, ile kosztuje jaszczurka i że cena zależna jest od wybranego przez ciebie gatunku. Najważniejsze w utrzymaniu gada jest zapewnienie mu optymalnych warunków, które będą zbliżone do naturalnych. W ten sposób jaszczurka nie będzie wymagała skomplikowanej pomocy weterynaryjnej.

Archiwum: listopad 2021
Photo of author

Mariusz Michalski

Miłośnik zwierząt. Właściciel kota brytyjskiego długowłosego o imieniu Dyzio. Tak właściwie, to ja u niego mieszkam, a nie on u mnie. Ale wiecie już jak to jest z kotami... :)