Jak założyć szelki psu?

Zadaj pytanieKategoria: PiesJak założyć szelki psu?
Marzena zapytał 1 rok temu

Jak założyć szelki psu? Do tej pory korzystaliśmy z obroży i nie chciałabym zbudować zwierzakowi na wstępie złych skojarzeń z czymś nowym.

1 odpowiedzi
Best Answer
Magdalena Dzik Personel odpowiedział 1 rok temu

Sposób zakładania szelek jest w dużej mierze zależny od ich modelu. Techniczną instrukcję znajdziesz najpewniej w opisie producenta. Warto jednak wiedzieć o kilku zasadach, które sprawiają, że zakładanie szelek nie będzie trwało zbyt długo.
Pierwszy raz ma prawo być trudny. Z czasem nabierzesz wprawy i będziesz już doskonale wiedziała jak założyć psu szelki, aby było to szybkie i bezstresowe. Na początku warto jednak pamiętać o tym, aby dokonywać tej czynności wyłącznie w momencie, kiedy pies jest spokojny. Ty także zachowaj spokój i nie zabieraj się do tego, kiedy jesteś zniecierpliwiona lub sfrustrowana. Pies natychmiast wyczuje Twoje emocje i proste z pozoru zakładanie szelek zamieni się w prawdziwe piekło.
W momencie, kiedy pies się wyrywa i nie jesteś w stanie go utrzymać przerwij próbę i spróbuj innym razem. Oczywiście miej przy sobie smaczka, którym odpowiednio nagrodzisz psiaka po wszystkim.