Jak sadzić rośliny w akwarium?

Zadaj pytanieKategoria: RybyJak sadzić rośliny w akwarium?
Aneta zapytał 4 miesiące temu

Jak sadzić rośliny w akwarium? Czy to trudne? Chciałabym, żeby moje ryby czuły się w zbiorniku jak najlepiej, dlatego planuje zasadzenie dosyć dużej ilości roślinek.

1 odpowiedzi
Ewa Malinowska Personel odpowiedział 4 miesiące temu

Przygotowanie odpowiedniego akwarium dla rybek to bardzo pracochłonna i wymagająca procedura. Na szczęście sadzenie roślinek jest w tym wszystkim dosyć proste i nie zajmuje dużo czasu. Wiedza o tym, jak sadzić rośliny w akwarium z pewnością jednak będzie dosyć przydatna. 
Sadzenie wodnych roślinek nie powinno przysporzyć problemów osobom, które mają już doświadczenie w przesadzaniu domowych roślin. Proces przebiega praktycznie tak samo. W podłożu akwariowym wykopujemy niewielką dziurkę i za pomocą pęsety umieszczamy w niej roślinę (oczywiście korzeniem do domu). Następnie wystarczy przysypać korzenie i zaczekać, czy roślina się przyjmie. 
W przypadku elementów wyposażenia akwarium, takich jak na przykład mech, najlepszym rozwiązaniem będzie zaopatrzenie się w specjalną linkę, którą można kupić w sklepach zoologicznych albo na giełdach akwarystycznych.