Na to pytanie odpowiadamy w poniższym artykule. Dowiesz się z niego, jaki pokarm zapewnia zdrowy rozwój i zaspokaja zapotrzebowanie energetyczne dorosłego psa, a czego potrzeba młodemu czworonogowi. Dowiedz się, jaki skład powinna mieć najlepsza karma dla yorka – ranking podpowie ci też ciekawe propozycje produktów.

Najlepsza karma dla yorka – ranking składników odżywczych

najlepsza karma dla yorka – ranking składników odżywczych
najlepsza karma dla yorka – ranking produktów 4

Dobra karma mokra czy sucha powinna wyróżniać się podobnymi cechami. Po nich znajdziesz najlepszą karmę dla yorka – ranking będzie w tym pomocny. Do tych cech zaliczają się:

  • wysoka zawartość składników pochodzenia zwierzęcego – zapewnia nie tylko zdrowy rozwój, ale i wspiera kondycję dorosłych psów;
  • stosunkowo niska wartość węglowodanów, zwłaszcza w formie zbóż;
  • obecność kwasów tłuszczowych nienasyconych i witamin, np. witaminy E, która wpływa na jakość włosa okrywowego u ras długowłosych.

Jak widzisz, skład karmy jest kluczowy, aby zapewnić prawidłowy rozwój do drugiego miesiąca życia szczeniaka, a potem, w karmie dla dorosłych psów, podawać wszystkie niezbędne składniki odżywcze. Pamiętaj, że nie zawsze zawartość świeżego mięsa jest kluczowa w karmie suchej, która i tak jest potem odwadniana. Im większa wilgotność karmy, tym większy procent w składzie stanowi świeżego mięso.

Od Redakcji

Nie musisz wybierać karmy, która jest przeznaczona wyłącznie dla yorkshire terriera. Równie dobrym wyborem będzie karma dla ras miniaturowych. Z zasady spełnia wszystkie założenia żywieniowe, dlatego może być pełnowartościowym pokarmem dla Twojego pupila.

Bierz też pod uwagę, że karma dla szczeniaka będzie nieco różnić się od tej dla psa dorosłego. Sucha karma dla szczeniąt zawiera zwykle więcej białka i tłuszczu, co one niezbędne do wzrostu twojego pupila.

Ostatnią rzeczą, na którą warto zwrócić uwagę, jest wielkość granulek, które ma najlepsza karma dla yorka. Ranking zawiera wyłącznie karmy przeznaczone dla ras małych i miniaturowych. Nie muszą być one jednak przeznaczone konkretnie dla yorków, bo właściwie niewiele to zmienia w składzie.

Najlepsza karma dla yorka – ranking

najlepsza karma dla yorka – ranking
najlepsza karma dla yorka – ranking produktów 5

W rankingu karm zawarliśmy przykłady produktów półwilgotnych i suchych. Znajdziesz tam propozycje różnych marek i z różnych półek cenowych. Jeśli interesuje cię najlepsza karma dla yorka, ranking będzie odpowiednim miejscem, aby jej poszukać.

Bosch Soft Mini przepiórka&ziemniak

Ta formuła to w rzeczywistości karma półwilgotna, czyli coś pomiędzy mokrą karmą a suchą. Ma zwiększoną wilgotność, w efekcie dostarcza nieco więcej wody do organizmu psa. Zawiera aż 50% przepiórki – mięsa i podrobów – a także bazuje na mące ziemniaczanej i białku grochu. Dodatek wysłodków buraczanych bez cukru gwarantuje dostarczenie do organizmu psa błonnika. Ta najlepsza karma dla yorka ma też niewielkie granulki, co ułatwia psu przyjmowanie pokarmu. W składzie znajdziesz 24% białka i 14% tłuszczu.

Brit Care Adult Small Breed Lamb&Rice

Yorki, jako niewielkie pieski, często miewają problemy z układem pokarmowym. Z tego powodu najlepsza karma dla yorka w rankingu to taka, która wspomaga trawienie. W tym przypadku sprawdzi się doskonale ta formuła z ryżem i jagnięciną. Wspierają one prawidłowe procesy trawienne, a jednocześnie dbają o dostarczenie do organizmu psa dorosłego wszystkich niezbędnych substancji odżywczych. Karma zawiera dodatki oleju z łososia i tłuszczu z kurczaka. W efekcie ma aż 28% białka i 17% tłuszczu.

Fitmin Dog Purity GF Adult Mini Beef

W tej karmie bezzbożowej znajdziesz mięso wołowe i podroby wieprzowe z dodatkiem oleju z łososia i tłuszczu drobiowego. Jako węglowodany dostępne są ziemniaki farmerskie i groszek, co gwarantuje zwiększoną energetyczność pokarmu. W efekcie produkt ma ok. 25,3% białka i 16,6% tłuszczu, a także odpowiednią równowagę niezbędnych witamin i minerałów. Nie zawiera zbóż, dlatego będzie idealny dla psów, które mają problem z tyciem.

Fitmin Adult Mini Lamb&Rice

Jeśli twój pies cierpi na problemy żołądkowe czy alergiczne, to jest najlepsza karma dla yorka w rankingu. Pokarm jest jednobiałkowy, bazuje na jagnięcinie, będzie odpowiedni dla psów z wrażliwym układem pokarmowym. Oparty został takich źródłach węglowodanów jak ryż czy groch. Niewielkim minusem jest dodatek nieokreślonego tłuszczu drobiowego, który jednocześnie poprawia smakowitość pokarmu. Karma jest całkowicie wolna od glutenu. Zawiera 24,5% białka i 16,4% tłuszczu, dlatego sprawdzi się raczej dla psów o średniej aktywności.

Advance Yorkshire Terrier

Ta sucha karma dla yorkshire terriera została przygotowana z kurczaka i dodatku białka drobiowego. Naturalne konserwanty stabilizują jakość pokarmu. Karma posiada jednak sporo wypełniaczy, o czym warto pamiętać, dostosowując dawkę do żywienia psa. Plusem są dodatek oleju rybiego oraz suszonej szynki, co poprawia smak i sprawdza się przy wybrednych psach. Pokarm zawiera 28% białka i 18% tłuszczu, co stanowi idealne proporcje dla miniaturowych ras i aktywnych psów.

Teraz już wiesz, jaka powinna być najlepsza karma dla yorka. Ranking to doskonałe miejsce na znalezienie karmy, która będzie odpowiadała wszystkim potrzebom psów małych ras.