Wiele osób przywykło do tego, że ich psy zjadają resztki, a nawet kradną niektóre rzeczy jako „przysmaki”. Oczywiście w większości przypadków nie jest to dla nich zdrowe. Sprawdź, czy pies może jeść popcorn, a jeśli tak – jak go podawać.

Co zawiera popcorn?

Popcorn to w istocie ziarna kukurydzy, które zostały poddane działaniu wysokiej temperatury. Same w sobie nie zawierają szkodliwych składników. Są źródłem roślinnego białka i węglowodanów, co w pewnym stopniu zaspokaja zapotrzebowanie psa na substancje odżywcze. Czy pies może jeść popcorn, jeśli zawiera on pewne potrzebne dla niego składniki? Niestety, niewiele osób samodzielnie przygotowuje tę przekąskę w domu, bez użycia soli czy tłuszczu, więc odpowiedź zwykle jest przecząca.

Czy pies może jeść popcorn domowy?

Ziarna prażonej kukurydzy nie są szkodliwe dla psa, o ile nie jest on na nie uczulony. Nie stanowią też jednak zbyt cennego źródła substancji odżywczych. Czy pies może jeść popcorn domowy? Tak, o ile jest przygotowany w domu bez żadnych dodatków. Jednak nawet w takiej postaci potraktuj go jako przekąskę, bo może powodować u twojego pupila poważną niestrawność – wiele psów nie trawi kukurydzy w tej formie całkowicie lub przynajmniej częściowo.

Czy pies może jeść popcorn gotowy?

Gotowy, dostępny w sklepie popcorn nie jest dobrą przekąską dla twojego psa. Zawiera sól, a często także dużo niezdrowego tłuszczu i dodatki smakowe. Nie powinien pojawiać się w diecie twojego pupila nawet w niewielkim stopniu.
Wiesz już, czy pies może jeść popcorn – zależy to w dużej mierze od sposobu jego przygotowania. Pamiętaj też, że obecne w prażonej kukurydzy łuski mogą boleśnie wbijać się w dziąsła psa, powodując nawet krwawienie, dolegliwości bólowe, a w porę nieusunięte – poważne stany zapalne.

Archiwum: kwiecień 2022
Photo of author

Paulina Grzybowska

Z zawodu redaktorka, z pasji i wykształcenia – kynoedukatorka, instruktorka nose work, behawiorystka (in spe). Autorka bloga i licznych publikacji zoologicznych. Przez lata angażowała się w adopcje i prowadziła dom tymczasowy. Prywatnie opiekunka dwóch żywiołowych terierów – JRT i irlanda.