Współcześnie coraz częściej właściciele psów traktują zwierzęta jak ludzi. Perfumy dla psa możesz kupić w internecie i wielu salonach groomerskich. Zdobywają one coraz większą popularność. 

Jednak, czy aby na pewno jest to najlepsze rozwiązanie, aby zniwelować brzydki zapach psa? Warto mieć na uwadze przede wszystkim dobro pupila. Choć perfumy te są przeznaczone właśnie dla psów i powinny być dla nich bezpieczne, to warto zwrócić uwagę na to, czy dany zapach nie drażni psa, nie powoduje alergii i innych uciążliwych dolegliwości. 

Skąd bierze się nieprzyjemny zapach twojego pupila? Czy używanie perfum dla psa to dobry pomysł? Na te i wiele innych pytań związanych z tematem znajdziesz odpowiedź w tym artykule!

Perfumy dla psów – co to jest?

Czym właściwie są perfumy dla psa? To kosmetyk podobny do ludzkich perfum. Produkt ma formę sprayu, który rozpyla się na sierść pupila. Obecnie w sklepach jest ogromny wybór perfum dla psów, a ich zapach może utrzymywać się nawet do kilku dni! Warto dokładnie sprawdzić skład produktu i używać go ostrożnie, gdyż może okazać się, że pies ma alergię na niektóre substancje. Perfumy mogą być dobrym pomysłem po kąpieli lub strzyżeniu, jednak z pewnością nie warto z nimi przesadzać. 

Nieprzyjemny zapach u psa – skąd się bierze?

Warto wiedzieć, skąd w ogóle bierze się brzydki zapach u psów. Każdy pies, podobnie zresztą jak człowiek, ma swoją unikalną i charakterystyczną woń. W niektórych przypadkach bywa ona bardzo intensywna i nieprzyjemna. Dlaczego tak się dzieje?

Zapach psa a pielęgnacja

Po pierwsze, może to być skutkiem niewłaściwej pielęgnacji. W niektórych przypadkach wystarczy po prostu wykąpać psa, często go czesać i udać się do fryzjera. Pomóc mogą też perfumy dla psa. Jeśli jednak zapach nie zniknie, należy dalej szukać przyczyny. 

Nieprzyjemna woń psa a wiek i kastracja

Nieprzyjemny zapach jest często problemem tak zwanych staruszków. Podeszły wiek pupila może być przyczyną nieprzyjemnego zapachu, warto wtedy jeszcze bardziej o niego zadbać. Zdarza się też, że niekastrowane psy – zwłaszcza samce – pachną intensywniej niż te kastrowane.

Przykra woń psa a jego zdrowie

Przyczyną nieprzyjemnego zapachu może być problem zdrowotny. Jeśli mimo twoich starań zapach ten nie znika, udaj się do weterynarza i skonsultuj z nim ten problem. Doświadczony lekarz wykona niezbędne badania i będzie w stanie rozwiązać problem. 

Zapach psa a dieta

Jest jeszcze jeden ważny czynnik, na który wiele osób nie zwraca uwagi. Mowa o odpowiedniej diecie pupila. Powinieneś przede wszystkim zadbać o to, aby twój zwierzak spożywał pełnowartościową karmę. Dostarczy mu ona wszystkich niezbędnych składników, dzięki czemu jego organizm będzie dobrze funkcjonował. 

Perfumy dla psa – rozwiązanie krępującego problemu?

Jeśli jesteś pewien, że nieprzyjemny zapach twojego psa nie jest związany z chorobami i innymi niepokojącymi dolegliwościami, możesz wypróbować kosmetyków maskujących brzydkie zapachy. Świetne mogą okazać się perfumy dla psa. Oczywiście, najpierw zadbaj o regularne kąpiele, wyczesywanie sierści i jej przycinanie. Następnie wybierz idealny zapach, który będzie współgrał z charakterem zwierzaka! Na rynku jest dostępnych wiele różnych perfum dla psów.

Perfumy dla psa zazwyczaj tworzone są z mieszanki naturalnych składników, które powinny być dla psa delikatne. W niektórych przypadkach mogą jednak powodować alergie, dlatego zachowaj czujność. Jeśli chodzi o perfumy dla psa, wybieraj zapachy, które nie będą drażniły twojego zwierzaka. Bez wątpienia jest to świetny sposób, aby pozbyć się krępującego problemu.

Perfumy dla psa – jak mogą na niego wpływać?

Nie da się ukryć, że brzydki zapach pupila może być bardzo niekomfortowy zarówno dla właściciela, jak i całej rodziny czy gości. Pies często traktowany jest jak członek rodziny. Jeśli spędzasz z nim wiele czasu, bawisz się, a niekiedy nawet śpisz, jego brzydki zapach może stanowić problem. W takim przypadku perfumy dla psa mogą okazać się dobrym rozwiązaniem.

Pamiętaj jednak, żeby nie przesadzać z perfumami dla psa, bo mogą one drażnić delikatny nos twojego pupila. Na pewno wiesz o tym, że węch psa jest znacznie bardziej czuły niż człowieka. Jeśli zauważysz jakieś zmiany w jego zachowaniu, kichanie i inne dolegliwości, być może dany zapach nie jest dla niego odpowiedni. 
Pies często jest najlepszym przyjacielem człowieka. Jeśli chcesz pozbyć się jego brzydkiego zapachu, zacznij od zadbania o właściwą pielęgnacji. Pamiętaj o regularnych kąpielach, czesaniu sierści i strzyżeniu. Perfum dla psa używaj sporadycznie – po kąpieli lub gdy spodziewasz się gości. Jest to ciekawy produkt, jednak nie warto z nim przesadzać w przypadku czworonogów.

Archiwum: wrzesień 2021
Photo of author

Mariusz Michalski

Miłośnik zwierząt. Właściciel kota brytyjskiego długowłosego o imieniu Dyzio. Tak właściwie, to ja u niego mieszkam, a nie on u mnie. Ale wiecie już jak to jest z kotami... :)