Dzień Zwierząt Laboratoryjnych 2024 – kiedy jest?

Dzień Zwierząt Laboratoryjnych przypada na 24 kwietnia. Znany jest też pod nazwą Międzynarodowego Dnia Przeciwko Wiwisekcji. Został ustanowiony w 1979 roku przez brytyjską organizację National Anti-Vivisection Society, która jako pierwsza na świecie zajmowała się walką z eksperymentami na zwierzętach. Dlaczego akurat dzień 24 kwietnia? Są to urodziny byłego prezesa tej angielskiej organizacji – Sir Hugh Dowdinga. 

Dzień Zwierząt Laboratoryjnych infografika

Dzień Przeciwko Wiwisekcji – jak pomóc?

Eksperymentowanie na zwierzętach przez firmy kosmetyczne jest na szczęście coraz rzadsze. Ogromny wpływ mają tu wybory konsumenckie. Postaraj się więc rozeznać wśród marek i kupuj produkty tylko od tych, które nie stosują wiwisekcji. 

Walcz z wiwisekcją nie tylko w Dzień Zwierząt Laboratoryjnych!

Warto też bardziej zaangażować się w ten sprawę. Nie tylko w Dzień Zwierząt Laboratoryjnych wspieraj organizacje walczące z praktyką wiwisekcji, angażuj się w głośne kampanie, pisz listy lub maile do firm i polityków. Możesz też zorganizować lokalną zbiórkę pieniędzy lub akcję szerzącą świadomość społeczną. Najważniejsze, by nie pozostawać obojętnym i biernym konsumentem. Jeśli ludzie będą aktywnie działać, szybciej zakończą się te okrutne praktyki.

Archiwum: styczeń 2023
Photo of author

Mariusz Michalski

Miłośnik zwierząt. Właściciel kota brytyjskiego długowłosego o imieniu Dyzio. Tak właściwie, to ja u niego mieszkam, a nie on u mnie. Ale wiecie już jak to jest z kotami... :)