Dzień Zwierząt Hodowlanych – kiedy jest?

Czy wiesz, że 2 października przypada Dzień Zwierząt Hodowlanych? Dlaczego akurat ta data? Otóż, jest to rocznica urodzin Mahatmy Gandhiego, który przez większość swojego życia stosował dietę wegetariańską. Z czasem też podjął się aktywizmu na rzecz losu zwierząt. Ruch na Rzecz Praw Zwierząt ustanowił więc datę 2 października jako Światowy Dzień Zwierząt Hodowlanych. To znak protestu przeciwko okrutnemu traktowania tych stworzeń w przemyśle spożywczym.

Obchody Dnia Zwierząt Hodowlanych

W ten dzień angażuje się wiele organizacji działających na rzecz ratowania zwierząt. Warto wesprzeć je finansowo lub przynajmniej zapoznać się z ich działalnością. Zdecydowanie najlepszym sposobem na obchodzenie Dnia Zwierząt Hodowlanych jest szerzenie edukacji na temat masowej produkcji mięsa. Być może warto zainteresować się wegetarianizmem i przejść na dietę roślinną?

Archiwum: styczeń 2023
Photo of author

Mariusz Michalski

Miłośnik zwierząt. Właściciel kota brytyjskiego długowłosego o imieniu Dyzio. Tak właściwie, to ja u niego mieszkam, a nie on u mnie. Ale wiecie już jak to jest z kotami... :)