Dzień Zwierząt Bezdomnych 2024 – kiedy jest?

Światowy Dzień Zwierząt Bezdomnych został ustanowiony w 2000 roku w Holandii. Właśnie wtedy aż sto różnych organizacji pozarządowych zwołało konferencję na temat zwierząt pozostawionych bez opieki. Był to niezwykły dzień, efektem którego był m.in. nowe święto – Dzień Bezdomnych Zwierząt. Przypada ono na 4 kwietnia i ma na celu zwiększyć w społeczeństwach świadomość tego problemu.

Pomagaj nie tylko od święta

Dzień Zwierząt Bezdomnych nie powinien być jedynym czasem w roku, w którym człowiek pomaga porzuconym pupilom. Szacuje się, że w samej Polsce może być od 1 do nawet 4 milionów bezdomnych zwierząt! Te liczby trudno dokładnie monitorować, ale nawet ta pierwsza jest zatrważająco wysoka. Aby zmniejszyć skalę problemu, sterylizuj swoje zwierzęta i pamiętaj – adoptuj, nie kupuj! A w Światowy Dzień Zwierząt Bezdomnych pomóż fizycznie lub materialnie swojemu lokalnemu schronisku.

Archiwum: styczeń 2023
Photo of author

Mariusz Michalski

Miłośnik zwierząt. Właściciel kota brytyjskiego długowłosego o imieniu Dyzio. Tak właściwie, to ja u niego mieszkam, a nie on u mnie. Ale wiecie już jak to jest z kotami... :)