Obecnie zwierzak znajduje się w placówce i jest pod stałą opieką weterynaryjną. Jego stan jest poważny – oświadczył we wtorek 11 stycznia weterynarz Jakub Kotowicz.

Przemyśl: niedźwiadka obudził głód lub choroba

Jak podkreśla Kotowicz, trudno określić przyczyny pojawienia się niedźwiadka w pobliżu domostw w Teleśnicy. Standardowo o tej porze roku zwierzę powinno spać snem zimowym w gawrze. Niewykluczone, że obudził go głód lub choroba, co mają wyjaśnić badania. Weterynarz zaznacza, że w pobliżu jego odłowienia nie stwierdzono śladów innych niedźwiedzi.

Przemyśl: niedźwiadek i nie tylko, czyli pacjenci ośrodka

W przemyskim ośrodku leczone są ptaki i zwierzęta z całej Polski. Dominują bociany, które spędzają tam zimę. Do tej pory wśród pacjentów były cztery niedźwiedzie. Działający jako fundacja non-profit Ośrodek Rehabilitacji Zwierząt Chronionych w Przemyślu powstał na początku lat 90. ubiegłego wieku. Utrzymuje się ze wsparcia darczyńców.

Źródło: PAP
Źródło zdj. głównego: Facebook/Ośrodek Rehabilitacji Zwierząt Chronionych w Przemyślu

Archiwum: styczeń 2022
Photo of author

Damian Konkel

Z zawodu i wykształcenia dziennikarz. Pasjonat sportu i motoryzacji, jednak spokój i ukojenie przynoszą mu zwierzęta. Wielbiciel przede wszystkim psów oraz… szympansów, które odwiedza w pierwszej kolejności podczas wizyt w ZOO.