Budynek powstał w szczecińskiej dzielnicy Wielgowo. Budowa pochłonęła 2,5 mln zł. Środki w całości pochodziły z budżetu obywatelskiego.

Fundacja „Zwierzogród”: ośrodek nie będzie funkcjonował jako zoo

Warto podkreślić, że rehabilitowanych zwierząt nie będzie można obserwować jak w zoo, bowiem fundacja nie chce oswajać podopiecznych, których czeka powrót na łono natury. Osobniki będą przyjmowane głównie na terenie ośrodka, aczkolwiek istnieje możliwość złapania i przetransportowania rannych gatunków do Wielgowa:

„To dla nas duże wyróżnienie i cieszymy się, że nasza oferta została doceniona, ale dopiero naszą pracą będziemy mogli pokazać pełne spektrum naszych możliwości” – mówi Paulina Seweryniak, z fundacji „Zwierzogród” i dodaje:

„Mamy duże doświadczenie w pracy ze zwierzętami, jednak nowością dla nas będzie z pewnością duża liczba zwierząt dziko żyjących, ale jesteśmy przygotowani i zmotywowani do pracy z nimi. Mamy nadzieję, że najlepszym dowodem na to będą nasi podopieczni, którzy po rehabilitacji będą mogli wrócić do swojego naturalnego środowiska”.

Fundacja „Zwierzogród” będzie nie tylko pomagać, ale też i uczyć

Cała inicjatywa ma na celu nie tylko leczenie zwierząt, ale również edukację dzieci i młodzieży. Fundacja „Zwierzogród” zadeklarowała, że będzie organizować warsztaty dla szkół i grup zorganizowanych, a także akcje nakierowane na pozyskanie sponsorów.

Początkowo ośrodek miała prowadzić fundacja „Dzika Ostoja”, która przygotowała najlepszy projekt. Z organizacji odeszli jednak główni założyciele co wpłynęło na wypowiedzenie umowy przez urząd miasta wiosną br.

Archiwum: wrzesień 2021
Photo of author

Damian Konkel

Z zawodu i wykształcenia dziennikarz. Pasjonat sportu i motoryzacji, jednak spokój i ukojenie przynoszą mu zwierzęta. Wielbiciel przede wszystkim psów oraz… szympansów, które odwiedza w pierwszej kolejności podczas wizyt w ZOO.