Porzucony czworonóg jest cały i zdrowy.

Opolskie: pies na dnie studzienki. Na miejsce wezwano strażaków

Strażacy otrzymali zgłoszenie o godzinie 17.05 od mężczyzny zamieszkującego tamtejsze rejony, którego zaniepokoiło skomlenie wydobywające się z okolic studzienki. Zainteresowany podszedł bliżej. Jak się okazało na jej dnie znajdował się pies:

Po przyjeździe, pierwsze co nam się rzuciło w oczy, to że studzienka była nakryta drewnianym, kwadratowym deklem, w związku z czym pies nie mógł wpaść do niej od góry. Z boku tej studzienki były jednak wloty burzowe, tak więc przypuszczamy, że zwierzę weszło przez wlot, albo wersja mniej przyjemna, że niestety ktoś go tam po prostu wrzucił

– powiedział Dariusz Wieczorek, prezes OSP Polska Cerekiew.

Opolskie: pies bardzo się ucieszył na widok strażaków

Strażacy początkowo nie wiedzieli jak na pomoc zareaguje pies. Były obawy, że czworonóg może być agresywny. Wątpliwości zostały jednak szybko rozwiane wraz z energicznie merdającym ogonem uroczego kundelka:

Piesek bardzo ucieszył się na nasz widok, zachowywał się przychylnie, do tego miał obrożę. Wyglądało, jakby był udomowiony. Zabezpieczony strażak zszedł po stopniach wewnątrz studzienki na jej dno, złapał psa i wyciągnął go na powierzchnię. Zwierzę było całe i zdrowe

– relacjonuje Wieczorek.

Opolskie: pies wyciągnięty ze studzienki (zdjęcia)

Opolskie. Pies (2)
Fot. OSP Polska Cerekiew
Opolskie. Pies (3)
Fot. OSP Polska Cerekiew
Opolskie. Pies (4)
Fot. OSP Polska Cerekiew
Opolskie. Pies (5)
Fot. OSP Polska Cerekiew
Opolskie. Pies (6)
Fot. OSP Polska Cerekiew

Źródło: 24opole.pl/TVN24.pl
Źródło zdj. głównego: OSP Polska Cerekiew

Archiwum: styczeń 2022
Photo of author

Damian Konkel

Z zawodu i wykształcenia dziennikarz. Pasjonat sportu i motoryzacji, jednak spokój i ukojenie przynoszą mu zwierzęta. Wielbiciel przede wszystkim psów oraz… szympansów, które odwiedza w pierwszej kolejności podczas wizyt w ZOO.