Drugi rok z rzędu bezkonkurencyjny był projekt „Zwierzęta w Łodzi są ważne”, który uzyskał 8800 głosów – najwięcej ze wszystkich.

Łódź: budżet obywatelski zapewni wsparcie zwierzętom

Na wsparcie mogą liczyć: Schronisko dla Zwierząt, Animal Patrol, Sekcja Konna Straży Miejskiej, a także wolno żyjące w naszym mieście koty. Ze środków pochodzących z ŁBO zostaną zakupione nowe boksy, sprzęt do gabinetu weterynaryjnego i preparaty na pchły i kleszcze. Wszystko to trafi w 2022 r. do schroniska przy ul. Marmurowej. 500 tys. zł zostanie przeznaczone na program kastracji i sterylizacji zwierząt właścicielskich. Dzięki temu Animal Patrol i Sekcja Konnej Straży Miejskiej zostanie wyposażona w m.in. sprzęt wykorzystywany przy interwencjach związanych ze zwierzętami. Kolejne 600 tys. zł z kolei wesprze przedsięwzięcie „Na pomoc łódzkim kotom wolnożyjącym”. Miejskie czworonogi tym samym będą miały zapewnioną kastracje, sterylizacje, leczenie oraz karmę.

Łódź: budżet obywatelski pomoże dzikim zwierzętom

Nie bez pomocy pozostaną też dzikie zwierzęta takie jak: dziki, sarny, czy jeże, którymi w Łodzi zajmuje się Ośrodek Rehabilitacji Dzikich Zwierząt. Z tego tytułu projekt zasili kwota 385 tys. zł. Ponadto sam obiekt zostanie wyremontowany i rozbudowany o zagrodę dla jeleniowatych. Ponadto ośrodek otrzyma specjalistyczny sprzęt: inkubatory dla młodych zwierząt, kamera termowizyjna i mobilna odłownia na dziki.

W 2022 r. w ramach ŁBO zostaną zrealizowane również takie inicjatywy jak: most dla wiewiórek, aż cztery psie parki (na Bałutach Dołach, Radogoszczu, Widzewie Wschodzie i Zarzewie), na osiedlu Katedralna powstanie pokazowa pasieka z pszczołami. Dodatkowo opieką zostaną objęte koty na Kozinach, a w trzech kolejnych osiedlach powstaną hotele dla owadów i budki dla ptaków.

Źródło: UMŁ

Archiwum: listopad 2021
Photo of author

Damian Konkel

Z zawodu i wykształcenia dziennikarz. Pasjonat sportu i motoryzacji, jednak spokój i ukojenie przynoszą mu zwierzęta. Wielbiciel przede wszystkim psów oraz… szympansów, które odwiedza w pierwszej kolejności podczas wizyt w ZOO.