Wybór zwierząt nie jest przypadkowy, ponieważ to właśnie te gatunki są szczególnie podatne na zakażenie Covid-19. Wirus został już wcześniej wykryty u: małp, dużych kotów, jeleni na wolności, zwierząt domowych i norek.

Chile. Zoo zaszczepiło zwierzęta drugą dawką szczepionki

Zwierzęta otrzymały eksperymentalną szczepionkę, niedostępną jeszcze w sprzedaży. To dla nich druga dawka. Pierwsza została podana 13 grudnia 2021 r.:

Chodzi o to, aby chronić zwierzęta, które są najbardziej podatne na zarażenie koronawirusem, jednocześnie testując, czy szczepionki generują odporność, a jeśli tak, to, jak długo się ona utrzymuje

– wyjaśnia Sebastian Celis, szef działu weterynaryjnego zoo w Buin.

Chile. Zoo Buin nie testowało zwierząt na obecność Covid-19

Chilijski ogród zoologiczny nie przetestował zwierząt na obecność koronawirusa, ponieważ żadne z nich nie zdradzało objawów zakażenia. Jak na razie wirusem SARS-CoV-2 zaraziły się m.in.: lwy w Singapurze, Zagrzebiu i Waszyngtonie, hipopotamy w Belgii, tygrysy sumatrzańskie w Indonezji i goryle w Atlancie oraz Georgii.

Chile to jedyny kraj w Ameryce Łacińskiej, który rozpoczął szczepienia zwierząt w ogrodach zoologicznych.

Źródło: AFP

Archiwum: styczeń 2022
Photo of author

Damian Konkel

Z zawodu i wykształcenia dziennikarz. Pasjonat sportu i motoryzacji, jednak spokój i ukojenie przynoszą mu zwierzęta. Wielbiciel przede wszystkim psów oraz… szympansów, które odwiedza w pierwszej kolejności podczas wizyt w ZOO.