Kobieta znana w sieci jako Nie_pełnosprytna podkreśla, że w normalnej hodowli takie połączenie nie miałoby miejsca.

Julia Wieniawa ma nowego psa z pseudohodowli?

Malwina Łapińska nie szczędzi słów krytyki pod adresem Julii Wieniawy oraz jej partnera Nikodema Rozbickiego m.in. pytając ich „Jak to jest wspierać pseudohowle?”

Kupując hybrydy z pseudohodowli, wspieracie krzywdzenie ludzi. Nie nazywajcie się miłośnikami, skoro świadomie je krzywdzicie. Wstyd

– czytamy w poście.

Łapińska zwraca uwagę, że para mogła wziąć kundelka ze schroniska, a „nie płacić za nie grubych pieniędzy, bo >>ładne<<”.

Julia Wieniawa i afera wokół jej nowego psa

Aktywistka zwraca uwagę, że od 2012 roku, kiedy to zmieniły się przepisy, w Polsce powstało sporo stowarzyszeń, które jedynie podszywają się za hodowle. W takich miejscach ma dochodzić do szeregu zaniedbań począwszy od stanu zdrowia zwierząt po warunki w jakich egzystują:

Tylko tutaj mamy do czynienia z wyrachowaniem. To nie jest pierwsza afera, gdy celebryta_tka kupuje psa z hodowli – o tym jest głośno, ale nadal to się dzieje

– pisze Łapińska.

Źródło: Onet.pl

Archiwum: styczeń 2022
Photo of author

Damian Konkel

Z zawodu i wykształcenia dziennikarz. Pasjonat sportu i motoryzacji, jednak spokój i ukojenie przynoszą mu zwierzęta. Wielbiciel przede wszystkim psów oraz… szympansów, które odwiedza w pierwszej kolejności podczas wizyt w ZOO.