Niezwykłe wieści docierają do nas z Lubelszczyzny. W mediach pojawiła się informacja, że w lasach tego regionu pojawił się niedźwiedź. Nawet nie jeden, a kilka! Poza zaobserwowaniem śladów zwierząt, udało się je też zarejestrować kamerom monitoringu.

Niedźwiedź w powiecie chełmskim

Jak informuje serwis lublin112.pl, niedźwiedź na Lubelszczyźnie pojawił się po raz pierwszy od kilkudziesięciu lat. Jak czytamy, zwierzęta zauważyli strażnicy graniczni, którzy przebywali w okolicach miejscowości Hniszów (gmina Ruda-Huta, powiat chełmski).

W tej chwili wiadomo, że w okolicznych lasach pojawiła się niedźwiedzia mama z dwójką młodych. Tygodnik „Nowy Tydzień” informując o niedźwiedziach na Lubelszczyźnie podkreśla, że nie ma obecnie informacji co do miejsca, z którego zwierzęta przywędrowały. Możliwe, że przybyły do nas z Ukrainy, ale innym możliwym rejonem są Bieszczady.

Czy niedźwiedzie pozostaną na dłużej?

Nie ma wielkiej nadziei na to, że niedźwiedzie w tej okolicy pozostaną na dłużej. Problem stanowi wielkość lasów. Możliwe jednak, że pozostaną w tym regionie, ponieważ leśnicy twierdzą, że zwierzęta zmierzają w kierunku Włodawy.

Dodano, że po drodze niedźwiedzie natrafią na duży kompleks leśny bez osad ludzkich w pobliżu, co mogłoby zapewnić im spokój. Ważna jest też obecna tam odpowiednią ilość pożywienia.

Za: lublin112.pl

Archiwum: lipiec 2021
Photo of author

Ewa Malinowska

Weterynarz z wykształcenia i pasji. Aktualnie uczęszcza na kurs i zdobywa kwalifikacje z zakresu behawiorystyki zwierzęcej. Prywatnie „mama” dwóch psów i kota. W wolnych chwilach spaceruje z pupilami i odkrywa nowe, zielone zakątki swojego ukochanego miasta – Wrocławia.