Informacja na temat ataku pszczół została przekazana przez Fundację Ochrony Ptaków Przybrzeżnych w Republice Południowej Afryki.

RPA: Pingwiny zostały zaatakowane przez pszczoły

Sprawa jest niezwykle makabryczna. Ciała 63 pingwinów zostały znalezione na plaży na terenie Parku Narodowego Gór Stołowych nieopodal Kapsztadu. Wykonano sekcję zwłok zwierząt. Okazało się, że będące pod ochroną pingwiny przylądkowe miały liczne ukąszenia wokół oczu.

Informując o wynikach sekcji zwłok ,weterynarz David Roberts przekazał, że jest to bardzo niecodzienne, rzadkie zjawisko. Nazwał to wręcz „przypadkiem”. Dodał, że poza ptakami znaleziono również martwe pszczoły.

RPA: Pingwiny ofiarami pszczół. Padły 63 ptaki

Pszczoły oraz pingwiny przylądkowe są częścią ekosystemu Republiki Południowej Afryki. Przyrodników martwi jednak przede wszystkim fakt, że strata jeśli chodzi o zagrożone pingwiny jest niezwykle duża. Od ptaków zostały też pobrane próbki do dalszej diagnostyki. Naukowcom zależy na tym, aby całą sprawę jak najlepiej wyjaśnić.

Podano też, że nie udało się znaleźć żadnych obrażeń fizycznych u ptaków. Wygląda więc na to, że powodem ich śmierci były tylko ukąszenia owadów. Być może dalsze badania pozwolą badaczom na udzielenie bardziej satysfakcjonujących odpowiedzi.

Za: Polsatnews.pl

Archiwum: wrzesień 2021
Photo of author

Ewa Malinowska

Weterynarz z wykształcenia i pasji. Aktualnie uczęszcza na kurs i zdobywa kwalifikacje z zakresu behawiorystyki zwierzęcej. Prywatnie „mama” dwóch psów i kota. W wolnych chwilach spaceruje z pupilami i odkrywa nowe, zielone zakątki swojego ukochanego miasta – Wrocławia.