Golden retriever jako rasa pochodzi z Wielkiej Brytanii. W XIX wieku został sprowadzony do Stanów Zjednoczonych, gdzie zaczęto hodować jego amerykańską odmianę. Różni się ona trochę od europejskiego golden retrievera.

Amerykański golden retriever jest zwykle bardziej energiczny i aktywny od europejskiego. Lubi intensywny ruch i długie spacery. Jest też szczuplejszy i ma bardziej sportową sylwetkę. Europejski golden ma nieco spokojniejszy temperament.

Jakie są różnice w wyglądzie?

Amerykański golden retriever ma lekką, smukłą budowę ciała. Jego kości i mięśnie są mniej masywne niż u europejskiego. Ma też nieco węższą klatkę piersiową.

Europejski golden retriever jest nieco bardziej masywny i muskularny. Ma szerszą klatkę piersiową i mocniejszą budowę.

Jakie są różnice w umaszczeniu?

Zarówno amerykański, jak i europejski golden retriever mają charakterystyczne złote umaszczenie. Jednak u amerykańskiego jest ono zwykle ciemniejsze, bardziej złociste. Europejski ma jaśniejsze, kremowe umaszczenie.

Co warto zapamiętać?

Golden retriever amerykański różni się od europejskiego większą energią i szczuplejszą budową ciała. Jest typowym psem myśliwskim i rodzinnym. Oba typy łączy przyjazny charakter i piękne złote umaszczenie.

Archiwum: październik 2023
Photo of author

Zwierzaki

Redakcja serwisu Zwierzaki.pl to zespół pasjonatów i miłośników zwierząt różnego rodzaju. Swoją wiedzę opierają na wieloletnim doświadczeniu, które zdobywali poprzez studia, kursy i przede wszystkim praktykę. Ich celem jest zapewnienie czytelnikom kompleksowej wiedzy na temat różnych zwierząt, ich zachowań, potrzeb, sposobów pielęgnacji, hodowli i ochrony.