Słodycze nie bez powodu są nazywane pustymi kaloriami. Zawierają bardzo dużo węglowodanów, a jednocześnie brakuje w nich innych substancji odżywczych. Przyczyniają się nie tylko do nadwagi, ale również rozwoju niektórych chorób. Czy pies może jeść słodycze, skoro mają taki wpływ na ludzi? Dowiedz się z naszego artykułu.

Czy pies może jeść słodycze dla ludzi?

Zdecydowanie nie! I dotyczy to praktycznie wszystkich słodyczy. Przede wszystkim nie wnoszą one niczego cennego do diety twojego pupila. Są niezdrowe, przyczyniają się do wzrostu masy ciała, a także pogarszają działanie wątroby i mogą być przyczyną cukrzycy oraz chorób trzustki. Dodatkowo wiele słodyczy zawiera szkodliwe dla psów substancje, takie jak czekolada albo słodziki. Odpowiedź na pytanie o to, czy pies może jeść słodycze dla ludzi, jest przecząca.

Czy pies może jeść słodycze dla zwierząt?

Istnieją jednak słodycze stworzone specjalnie z myślą o psach. Zazwyczaj przyjmują formę czegoś na kształt czekolady albo specjalnego tortu. Nie zawierają jednak tradycyjnych składników znanych z ludzkich przysmaków, a takie, które przynajmniej nie są dla zwierząt szkodliwe. Czy pies może jeść słodycze przeznaczone dla swojego gatunku? Może, ale zawsze warto zastanowić się, czy jest sens je podawać. Sprawdzą się raz w roku np. w ramach prezentu urodzinowego. Regularne ich podawanie nie ma jednak większego sensu.

Wiesz już, czy pies może jeść słodycze i jak wpływają one na jego organizm. Wiele substancji w nich zawartych jest wręcz szkodliwych dla zdrowia psów. Zawsze kieruj się dobrem czworonoga, gdy wybierasz dla niego jakiekolwiek produkty spożywcze.

Archiwum: kwiecień 2022
Photo of author

Paulina Grzybowska

Z zawodu redaktorka, z pasji i wykształcenia – kynoedukatorka, instruktorka nose work, behawiorystka (in spe). Autorka bloga i licznych publikacji zoologicznych. Przez lata angażowała się w adopcje i prowadziła dom tymczasowy. Prywatnie opiekunka dwóch żywiołowych terierów – JRT i irlanda.